آشنایی با مشکلات تسمه تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 29 مرداد 1396 در ساعت 15 : 16 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اصولا در همه دستگاه های برقی و مخصوصا وسایلی که کاربرد زیادی در طول روز دارند مشکلاتی پیش می آید که باید آن ها را تعمیر یا درست کرد. در بسیاری مواقع این کارها به وسیله شما انجام شان آسان می باشد، اما در برخی مواقع نیاز به یک متخصص و فردی مجرب در زمینه مشکلی که پیش آمده است ضروری است. امروز ما می خواهیم شما را در زمینه گیر کردن یا کند حرکت کردن تسمه تردمیل راهنمایی کنیم. با ما همراه باشید:

اصولا این وضعیت وقتی پیش می آید که تردمیل در صورت روشن بودن بدون مشکل کار می کند و وقتی فردی روی تسمه دستگاه قرار می گیرد، تسمه ابتدا حالت عادی خود را داشته سپس شروع به کند شدن می کند. دلیل این مشکل چیست؟ علت آن به 3 دلیل واضح است.

اول اینکه تسمه تردمیل یا تخته کف تردمیل فرسوده شده است؛ تسمه را بررسی نمایید و به آن نگاهی بیندازید، اگر حس می کنید عملکرد آن مشکل دارد آزمایش شیب یا سرازیری را انجام دهید تا مطمئن شوید. در آزمایش شیب شما باید دستگاه را در کمترین شیب قرار داده و با تنظیم سرعت 5 کیلومتر در ساعت روی تسمه راه بروید، سپس کلید ایمنی را بکشید، این کار باید باعث شود شما دو سه قدم برداشته و سپس بایستید، اما اگر تردمیل سریع توقف کرد نشان دهنده اصطکاک زیاد است. در آزمایش سرازیری نیز باید تردمیل را در آخرین درجه سرازیری قرار دهید و سرعت را روی 5 کیلومتر در ساعت تنظیم نمایید و بر روی دستگاه راه بروید در صورتی که تسمه به تخته کف گیر کرد باید تسمه را تعویض نمایید.

دومین اینکه تسمه تردمیل خیلی سفت است؛ اگر شما به تازگی تسمه تردمیل را تنظیم کرده اید ممکن است حرکت کندی را در تسمه حس کنید. بعضی مواقع وقتی تسمه لغزنده می شود شما اقدام به سفت کردن آن می کنید، این کار لزوما باعث رفع مشکل نخواهد شد. وقتی تسمه سفت تر باشد سیستم محرک بیشتر کار می کند و برق بیشتری نیز مصرف می کند. سفتی تسمه باید در حدی باشد که شما بتوانید آن را در مرکز تردمیل حدود 3 سانتی متر بدون آنکه فشار زیادی وارد نمایید بلند کنید. اگر تسمه از این حالت سفت تر باشد باید آن را شل کرده و اطمینان حاصل کنید تا حدی شل شود که باعث لغزندگی یا لیز خوردن تسمه نشود. پس از این کار اگر تسمه دارای کشش مناسب بود اما لغزنده نیز بود باید آن را تعویض نمایید.

سوم اینکه مغناطیس موتور از بین رفته باشد؛ اگر شما تمامی موارد بالا را انجام دادید و مطمئن شدید دستگاه از آن لحاظ مشکلی ندارد باید به انجام آزمایش تست موتور بپردازید، قبل از انجام تست لازم به ذکر است از به هیچ وجه از اعضای بدنتان در انجام این حرکت استفاده ننمایید، زیرا باعث آسیب به اعضای خود خواهید شد، حتما از شئ خارجی استفاده نمایید. به این صورت که با استفاده از یک شئ به چرخ لنگر در همان سمتی که حرکت می کند فشار بیاورید اگر توانستید سرعت موتور را کاهش دهید واضح است که باید موتور را تعویض نمایید.

این موارد راهنمایی کوچکی بود جهت پیدا کردن ایراد و رفع مشکل که حتما نیاز به یک متخصص در این زمینه می باشد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :