استفاده از تردمیل را به عادت صبحگاهی تبدیل کنید

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 8 ارديبهشت 1397 در ساعت 15 : 10 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

از بین بردن اضافه‌ وزن و چربی های اضافی گاهی به راحتی اتفاق نمی افتد و ما را با مشکلاتی روبه رو می کند. گاهی هر چقدر تلاش می‌کنیم به هیچ نتیجه‌ای نمی‌رسیم و این وزن لعنتی از جایش تکان نمی خورد و فقط توان ما را می گیرد و باعث می شود در وسط راه خسته شویم و از ادامه راه صرف نظر می کنیم.

اینکه به چه دلیلی می خواهیم لاغر شویم در اصل موضوع تفاوت چندانی ندارد و اگر رویه لاغر نشدن با وجود تلاش بسیار ادامه پیدا کند ما را خسته خواهد کرد. برای از دست دادن چربی های اضافی و رسیدن به تناسب اندام دلخواه لازم نیست تمام زندگی را متوقف کنید و فقط کافی است به صبح های خود اهمیت ویژه ای بدهید و با انجام تغییرات کوچک کم کم بتوانید از شر اضافه وزن خلاص شوید.

برنامه‌ صبحگاهی مناسبی برای خود طراحی کنید تا با عادت کردن به رویه ای درست بتوانید لاغر شوید و البته سالم بمانید.

در مرحله اول صبحانه خوردن را فراموش نکنید. می دانید که صبحانه مهم‌ترین وعده‌ی غذایی است زیرا می تواند سوخت و ساز بدن را تنظیم کند و جلوی اشتهای زیاد شما را نیز در طی روز بگیرد.

اگر صبحانه خوبی میل کنید تا زمان ناهار احساس گرسنگی زیادی نخواهید داشت و این موضوع به لاغر شدنتان نیز کمک زیادی می کند. اگر می توانید صبحانه مواد پروتئینی بخورید تا میل‌ به خوردن کمتری داشته باشید و کاهش وزن پیدا کنید.

زمانی که شما در وعده صبحانه مواد غذایی پروتئین داری مصرف کنید، بدن به صورت ناخودآگاه چربی کمتری جذب می کند و کمتر گرسنه خواهید شد.

خوردن مواد غذایی مفیدی مانند: تخم‌مرغ، ماست یونانی، پنیر کم چربی، آجیل و دانه چیا برای صبحانه بسیار مفید است و به لاغری شما نیز کمک بسیاری خواهند کرد.

صبح زمانی که از خواب بیدار می شوید بهتر است یک یا 2 لیوان آب بنوشید تا بدن آمادگی کافی را پیدا کند که سوخت و ساز خوبی داشته باشد. تحقیقات نشان داده است مصرف هر 500 میلی‌لیتر آب که شما می نوشید قادر است 30 درصد سوخت‌وساز بدن را افزایش دهد. زمانی که شما در طی روز به طور مرتب آب بنوشید اشتهای شما نیز کمتر خواهد شد و در نتیجه غذای کمتری نیز خواهید خورد و سریع تر به لاغری می رسید. به یاد داشته باشید که نوشیدن 1 تا 2 لیتر آب در روز علاوه بر لاغری برای بدن فواید زیادی نیز داشته و بدن را هیدراته نگه می دارد و وزن را کاهش می ‌دهد.

سعی کنید اولین کاری که بعد از صبحانه انجام می دهید ورزش باشد. با انجام دادن ورزش حتی اگر کوتاه نیز باشد راحت تر می توانید اضافه وزن خود را کم کرده و چربی ها را وادار به سوختن کنید.

اگر می توانید به باشگاه نزدیک محل کار یا خانه خود بروید و ساعتی را زیر نظر مربی و در کنار دوستان ورزش کنید. شاید شما هم جزو افرادی باشید که فرصت زیادی برای رفتن به باشگاه ندارند، در این صورت بهتر است برای خانه دستگاه های هوازی تهیه کنید که بتوانید با استفاده از آنها مدت زمانی هر چند کوتاه را در خانه قبل از خارج شدن انجام دهید.

انتخاب تردمیل برای خانه بهترین کاری است که بر ارتقای سلامتی و رسیدن به تناسب اندام می توانید انجام دهید. با استفاده از برنامه های از پیش تعیین شده تردمیل می توانید برنامه مناسب و ایده آلی را برای رسیدن به لاغری اجرا کرده و بدون حضور مربی نیز با روشی مناسب به لاغری مد نظرتان برسید.

زمانی که روزانه و منظم ورزش انجام دهید حتی میل به غذا خوردن و اشتهای شما نیز کنترل خواهد شد و در طی روز احساس سیری بیشتری خواهید داشت. ورزش در صبح می تواند به ثبات قند خون در طول روز کمک ‌کند.

بهتر است هر صبح خود را وزن کنید تا انگیزه ای برای کنترل و حتی کم کردن وزن داشته باشید. با اطلاع از وزنتان می توانید بسیاری از عادت هایی که هر روز انجام می دهید را تقویت کرده و حتی فعالیت هایی که منجر به اضافه وزن می شود را ترک کنید.

با وزن کردن خود در صبح می توانید به راحتی وزن خود را کنترل کرده و در رفتارها و عادات خود نظم ایجاد کنید. وقتی از خواب بیدار می‌شوید، خود را وزن کنید و به نوساناتی که ممکن است وزن داشته باشد بی اهمیت باشید و روند کلی کاهش وزن را مد نظر قرار دهید.

هر روز صبح از آفتاب و مزایای آن بهر مند شوید، زیرا این کار در کاهش وزن نیز مؤثر خواهد بود. استفاده از نور آفتاب در منزل یا بیرون رفتن از منزل به فعالیت ویتامین های بدن کمک خواهد کرد و انرژی بیشتری برای فعالیت های روزانه خود خواهید داشت.

برای ناهار و شام برنامه ریزی انجام دهید تا بدانید چه می خواهید بخورید و با چه میزان کالری. سعی کنید در انتخاب های تغذیه ای خود دقت کنید تا مواد مفیدی به بدنتان برسانید. اگر برای یک هفته برنامه ریزی کنید که چه بهتر تا بدانید چه مقدار انرژی دریافت خواهید کرد و سوخت و ساز بدنتان را نیز محاسبه کنید.

به ساعت خواب خود توجه کنید و بهتر است شب‌ها زودتر به رختخواب بروید یا صبح‌ها کمی دیرتر بلند شوید. داشتن خواب خوب و کافی برای لاغری مفید است و کم‌خوابی باعث تشدید حس گرسنگی خواهد شد. با کم کم‌خوابی میل و اشتها به غذاهای پرکالری در شما بیشتر می شود و در طی روز ولع خوردن دارید.

برای رفتن به سرکار بهتر است پیاده روی را امتحان کنید. با انجام دادن پیاده روی در زمان رفتن به سر کار می توانید از شر چربی‌هایی دور کمر و شکم‌تان خلاص شوید. پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری و استفاده از حمل‌ونقل عمومی در کاهش وزن و کاهش خطر اضافه وزن نقش دارد.

در عادات های صبحگاهی خود با اندکی تغییر می توانید تحول زیادی در زندگی و البته سلامتی تان به وجود بیاورید. زمانی که صبح با برنامه و انگیزه شروع شود در روند زندگی انگیزه بیشتری خواهید داشت و موفق‌تر خواهید شد. پس ورزش و به کارگیری سبک زندگی سالم را فراموش نکنید و با تغییر در عادت های صبح می توانید به سوی ساختن اندامی زیبا و سالم گام بردارید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :