اشتباهاتی که از تاثیر ورزش کم می کند!

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 29 مرداد 1396 در ساعت 15 : 17 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تا به حال شده است که تمرینات ورزشی خود را مو به مو انجام داده باشید، ولی تغییری احساس نکنید. اشتباهاتی که ما ناخواسته در طی ورزش انجام می دهیم اغلب دلایل اصلی به وجود نیامدن تغییرات است. با اطلاع از اشتباهات می توانید جلوی آنها را بگیرید و قادر خواهید بود زودتر به اهداف مورد نظرتان برسید.

تمرکز و انجام ورزش های هوازی

اکثر علاقه مندان به ورزش گمان می کنند که باید با شروع ورزش تمام حواس و زمانشان را برای اجرای ورزش های هوازی بگذارنند، در صورتی که این تصور اشتباه است. فراموش نکنید که ورزش کردن بی وقفه مثلا سه روز متوالی یا دویدن های طولانی بر روی تردمیل باعث لاغری و اضافه شدن توانایی و آمادگی جسمانی شما نمی شود و فقط با آسیب رساندن به بدن دچار مشکل خواهید شد.

با کمک تردمیل و دستگاه های هوازی دیگر می توانید کم کم و با پیروی از برنامه های اصولی ورزشی، آمادگی جسمانی خود را بالا ببرید و به اهداف مورد نظرتان برسید. تنها انجام دادن ورزش های هوازی مانند دویدن نمیتواند شما را به شکمی شش تکه برساند. برای رسیدن به عضلاتی خوش فرم و نیرومند باید در کنار ورزش های هوازی از وزنه ها نیز کمک بگیرید و آنها را به مرور زمان پرورش دهید.

پافشاری به انجام تمرینات کوتاه و با شدت بالا

تمرینات را اگر در مدت زمان کوتاه، ولی با شدت زیاد انجام دهید با سرعت بیشتری می توانید چربی های اضافی بدنتان را آب کنید. به یاد داشته باشید که تمرینات در مدت 3 الی 4 هفته جواب می دهند و شما از انجام آنها نتیجه خواهید گرفت. برای اینکه بتوانید مسیر رسیدن به هدف را با سرعت طی کنید، باید بعد از 3 الی 4 هفته برنامه خود را تغییر دهید و در زمان انجام ورزش های کوتاه با شدت بالا می توانید از ورزش های یوگا یا حتی پیلاتس نیز کمک بگیرید.

ترس از انجام دادن اسکات

بسیاری از افراد زمانی که ورزش های هوازی انجام می دهند، از انجام دادن تمرینات قدرتی فرار می کنند. در صورتی که تمرینات قدرتی برای رسیدن به تناسب اندام و خوش فرم شدن عضلات کمک بسیاری می کنند. حرکاتی مانند اسکات و هالتر می تواند در کالری سوزی شما موثر باشد و بتوانید بر عضلات تمرکز بیشتری داشته باشید.

دائما در رژیم غذایی بودن

گرفتن رژیم های سخت غذایی برای زمان طولانی برای بدن نه تنها مفید نیست، بلکه ضرر بسیار به آن می رساند. همیشه برنامه غذایی متعادلی را دنبال کنید و غذاهای سالم بخورید تا هم بدنی سالم داشته باشید و هم با کمک ورزش های منظم و درست آن را خوش فرم و زیبا کنید.

برنامه ورزشی را مدام تکرار نکنید

بدن ما بسیار باهوش است و اگر برنامه ای را به صورت مداوم تکرار کنید به آن عادت می کند و پاسخ درستی از آنها نمی گیریم. چند هفته یکبار حتما برنامه ورزشی و حتی سرعت انجام آنها را عوض کنید تا بتوانید از تلاش هایتان نتیجه بگیرید.

تعیین نکردن هدف برای ورزش

انتخاب هدف های کوتاه مدت بهترین راهکار و هدفی است که می توانید برای رسیدن به اهداف بزرگ خود انتخاب کنید. اینکه دوست دارید شکمی شش تکه و صاف داشته باشید، هدف خوبی برای رسیدن به نتیجه مطلوب نمی باشد. یک نکته را به یاد داشته باشید اینکه تغییر وزن را نباید هدف خود قرار دهید، زیرا اگر تمرینات بدنسازی و عضلانی انجام دهید با حجیم شدن عضلاتتان، وزن شما تغییر می کند و حتی شاید شاهد اضافه وزن نیز باشید.

قهر با باشگاه

هر چند که می توانید در خانه ورزش کنید و تمرینات روزانه را ترک نکنید، ولی بهتر است با باشگاه قهر نکنید و در کنار دیگران به صورت گروهی کار کنید تا با ایجاد انگیزه بیشتر، بتوانید زودتر به اهداف مورد نظر خود برسید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :