اشتباهات حاصل از تمرین با تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 1 آذر 1395 در ساعت 11 : 18 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

امروزه در بین بسیاری از افراد استفاده از تردمیل و دویدن بر روی تردمیل مرسوم شده است، زیرا بیشتر مردم از مزایایی که تردمیل دارد آگاه شده اند . بعضی ها به دلیل نبود فرصت کافی و آسیب هایی که ممکن است در دویدن و پیاده روی در بیرون از خانه حاصلشان می شود ، رجوع به تردمیل و دویدن بر روی تردمیل می کنند.

اهداف مختلفی در استفاده از تردمیل دارند برخی به هدف کاهش وزن ورزش میکنند،عده ای برای سلامت سیستم قلبی و عروقی خود،عده ای دیگر برای آمادگی در مسابقات و برخی نیز جهت عضله سازی.

نکته ای که در اینجا حائز اهمیت است این است که مهم نیست دقیقا به چه منظور و هدفی شما در حال ورزش کردن هستید بلکه مهم این است با استفاده صحیح از تردمیل و به کارگیری برنامه ای مشخص هدف خود را دنبال کنید. از تردمیل اگر بطور صحیح و علمی استفاده شود می تواند بهترین وسیله برای یک ورزش امن و ایده آل باشد، اما در صورت استفاده نادرست به زانو و برخی از اندامهای شما آسیب می زند.

در زمان استفاده از تردمیل برخی ها مرتکی اشتباهاتی در هنگام استفاده از آن می شوند که در بعضی اشتباهات جبران ناپذیر است و ممکن است آسیب هایی جدی به مفاصل خود وارد آورند. استفاده از تردمیل با پای برهنه و کفش نامناسب یکی از این اشتباهات محسوب می شود . انتخاب یک کفش مناسب برای و خوب در هنگام ورزش کردن به طور حرفه ای خیلی لازم می باشد .

در زمان خرید کفش برای راه رفتن و دویدن بر روی تردمیل باید دقت کنید تا علاوه بر نرمی و سبکی، کفش دارای لایه های اضافی برای ضربه گیری مناسب هم باشد.البته بیشتر تردمیل ها دارای قابلیت ضربه گیری خوبی برای کم کردن فشار و جلوگیری از آسیب به زانو ها هستند اما استفاده از این کفش ها کار شما را راحت تر می کند.

برخی از افراد عادت دارند در زمان ورزش به پای خود نگاه می کنند که این کار بسیار اشتباه است ، این افراد تصور می کنند این کار به آنها تمرکز بیشتری می دهند . در صورتیکه بر عکس این قضیه وجود دارد و نگاه کردن به پاها سبب می شود که شما تعادل خود را از دست بدهید و موجب آسیب به مهره های گردن و حتی ایجاد گودی کمر و کمردرد می شود.در این حالت بدن شما برای ورزش کردن وضعیت طبیعی ندارد. هنگام دویدن بر روی تردمیل باید گردن شما مستقیم باشد و به سمت بالا و پایین متمایل نباشد هردو شانه در وضعیت یکسان و سینه رو به جلو باشد. این حالت، وضعیت مناسب دویدن شماست.

در زمان استفاده از تردمیل باید دقت کنید تا وضعیت بدنی شما کاملا حفظ شود . و همانگونه که در راه رفتن معمولی گام بر می دارید به همان طریق عمل کنید و هنگام فرود از قسمت میانی و جلوی پا استفاده کنید نه پاشنه .کوبیدن پا بر روی دستگاه علاوه بر ایجاد عدم تعادل سبب فشار به زانو ها می گردد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :