اگر تردمیل خیس شد چه باید کرد؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 10 تير 1396 در ساعت 20 : 42 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اگر تردمیل به هردلیلی خیس شد و آب به درون دستگاه رفت باید چند نکته مهم را رعایت نمایید:

نکته اول

چنانچه تسمه شما دارای جنسی مخلوط شده است ، یا از کتان می باشد، آب می تواند خشک شود و نیازی به تعویض ندارد، اما اگر خشک نشد، تسمه را حتما بیرون بیاورید ، آن را برگردانید و زیر فشار آب قرار دهید . این کار باید فوراً بعد از آب ریختن انجام شود، در غیر این صورت احتمال دارد تسمه خراب شود. پشت آن را کاملاً تمیز کنید و آن را در آفتاب خشک کنید و آن را روغن کاری کنید. اگر اصطکاک همچنان بالاست، تسمه را عوض کنید.

نکته دوم

اکثر رویه تخته های تردمیل از جنس، مواد مصنوعی هستند. این نوع تخته ها با سرعت بالایی آب را جذب می کنند و چنانچه اصطکاک تخته تسمه زیاد باشد، تخته را کج می کند.این مشکل راه حلی ندارد، تنها راه حل آن تعویض کردن رویه و تسمه می باشد.

نکته سوم

اگر بلبرینگ تخته تردمیل محکم نبود، خشکی آن را متوجه خواهید شد و دستگاه به روغن کاری نیاز دارد و اگر به موقع این کار را انجام ندهید ممکن است تسمه سر و صدا ایجاد کند و دستگاه مدام خراب شود و حتی اگر کوچکترین آبی بر روی دستگاه بریزد مشکل ساز خواهد شد. برای تست محکم بودن تردمیل شما احتیاج به یک نصاب یا متخصص تردمیل دارید تا تست محکمی بلبرینگ را برای شما انجام دهد.

نکته چهارم

اگر روغن کاری انجام شد و د کنار تسمه، موتور و برد تردمیل ترشحات روغنی صفحه باشد، پس از آب خوردن به دستگاه ممکن است برای تردمیل مشکل ایجاد شود و به خرابی آن بینجامد.مشکلات دیگری همچون زنگ زدگی صفحه، قاب تردمیل، فرسودگی سیم ها و سایر قطعات ممکن است به خرابی تردمیل بینجامد که نشان از طول عمر زیاد تردمیل می باشد و باید دستگاه تعویض گردد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :