ایجاد انگیزه بیشتر برای استفاده از تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 1 آذر 1395 در ساعت 10 : 13 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

درباره فواید ورزش و تاثیرات مثبت آن بر روی زندگی افراد بسیار گفته شده و تقریباً همه از آن اطلاع دارند.اما عده زیادی هستند که نمی توانند به برنامه ورزشی خود پایبند باشند و هر زمان تصمیم به انجام ورزش می گیرند چند روز بعد به بهانه های مختلف آن را رها می کنند.در حقیقت پایبندی به یک برنامه ورزشی نیازمند اراده ای قوی است و دنبال کردن آن کار هر کسی نیست.اما شما می توانید با برنامه ریزی مناسب و تعیین زمانی آزاد و مناسب برای تمرین شرایط انجام یک ورزش همیشگی را برای خود فراهم کنید.

البته ورزش کردن بر روی تردمیل و در منزل به دلیل اینکه همیشه در دسترس شما می باشد و استفاده نکردن از آن سبب ایجاد نوعی احساس عذاب وجدان در افراد می شود معمولاً بیشتر از ورزش در خارج از منزل طبق برنامه و به طور مرتب انجام می شود.به علاوه شما با تردمیل می توانید اگر در زمان برنامه ریزی شده موفق به انجام تمرین نشدید در وقت آزاد دیگری آن را جبران نمایید.

ایجاد انگیزه و تعیین هدف برای انجام هر فعالیتی از جمله ورزش، شخص را وادار به انجام آن می کند و کم کم به یکی از برنامه های زندگی افراد تبدیل می شود.در مطلب زیر روش هایی برای افزایش انگیزه در استفاده از تردمیل را برایتان بیان می کنیم.تا با استفاده از آن بتوانید به کار خود استمرار بخشید.

تعیین هدفی مشخص

تعیین هدف پیش از شروع هر کاری مسئولیت پذیری در قبال انجام آن و تلاش برای دستیابی به هدف را در افراد بالا می برد.البته باید سعی کنید تا اهداف خود را کوچک و امکان پذیر انتخاب کنید تا در یک بازه زمانی نسبتاً کوتاه به آن دست یابید و این موفقیت شما را در ادامه مسیر ترغیب کند.

مثلاً برای افراد تازه کار دستیابی به تناسب اندام یک هدف کلی و زمان بر است که ممکن است فرد پس از چند هفته تلاش و دست نیافتن به آن تمرین خود را متوقف کند.شما می توانید به جای آن تصمیم بگیرید که در هر 10 روز نیم کیلو کاهش وزن داشته باشید.این برنامه ریزی هم کوتاه مدت است و هم دستیابی به آن ساده و فرد با موفقیت به آن انگیزه بیشتری برای ادامه دادن تمرینات خود پیدا می کند.بعلاوه شما می توانید بدون وارد کردن فشار زیاد در ابتدای تمرینات موفق به دستیابی به آن شوید و خستگی و فشار مانع از ادامه روند تمرینی شما نمی شود.

به برنامه ورزشی خود پایبند باشید

بهتر است با کمک گرفتن از یک مربی ورزشی یا با استفاده از اینترنت یک جدول برای برنامه ورزشی خود تهیه نمایید و ورزش تان را طبق برنامه دنبال نمایید و به اصول آن پایبند باشید به این ترتیب می توانید با برنامه های متنوع ورزشی به انجام تمرین بپردازید و زودتر به کاهش وزن دست یابید.

بر روی هدف خود متمرکز شوید

هیچ زمان شرایط جسمی و فیزیکی خود را با دیگران مقایسه نکنید.با مشاهده شیوه ورزش کردن دیگران برنامه خود را تغییر ندهید.بر روی هدفتان تمرکز کنید و برای دستیابی به آن تلاش نمایید.مقایسه کردن زیاد خودتان با دیگران موجب نا امیدی و بی توجهی به هدف اصلی تان می گردد.

در انجام تمرینات خود احساس گناه و ناامیدی نکنید

ممکن است به دلیل شرایط زندگی و کارتان یا رفتن به یک مسافرت چند روزه در برنامه ورزشی تان وقفه ای ایجاد شود.اگر چنین شرایطی برای شما پیش آمد اشکالی ندارد بعد از بازگشت به زندگی عادی خود تمرینات تان را از سر بگیرید.حتی برای ورزشکاران حرفه ای هم ممکن است چنین مشکلاتی پیش آید برخی از برنامه ها اجتناب ناپذیرند.پس احساس گناه و ناامیدی را کنار بگذارید و اجازه ندهید این احساسات در برنامه شما خللی ایجاد کند.

ورزش را برای خود ساده و قابل دسترس کنید

شما می توانید به جای اینکه برای ورزش کردن به باشگاه ورزشی بروید،با خرید یک دستگاه تردمیل و قرار دادن آن در منزل ورزش را به خانه بیاورید!به این ترتیب برای ورزش نکردن بهانه ای وجود ندارد.اگر به دلایلی شب قبل نتوانستید ورزش کنید می توانید صبح زود و قبل از شروع کار روزمره با استفاده از تردمیل ورزش نمایید و کوتاهی پیش آمده را جبران کنید.

داشتن یک حامی ورزشی

برای دوستانتان یا اعضای خانواده و در کل کسانی که در این راه پشتیبان شما هستند از موفقیت ها و پیشرفتهای کار خود بگویید تا به شما در ادامه این مسیر انگیزه و اشتیاق بدهند.از آنها بخواهید تا شما را تشویق کنند.داشتن یک حامی در این مورد می تواند انگیزه شما را بالا برده و برایتان قوت قلب باشد.

جذابتر کردن برنامه ورزشی

بهتر است برای جذابتر کردن فعالیت ورزشی خود در حین تمرین کارهایی که به آنها علاقه دارید انجام دهید، مثلا تردمیل را در مقابل تلویزیون قرار داده و در زمان تمرین، برنامه مورد علاقه تان را تماشا کنید یا به موسیقی دلخواهتان گوش کنید.به این ترتیب متوجه گذر زمان نمی شوید و ورزش کردن برایتان لذت بخش تر می شود. اگر به ورزشی که انجام می دهید علاقه ندارید می توانید ورزش دیگری را انتخاب کنید که انگیزه بیشتری برای دنبال کردن آن داشته باشید.

ایجاد میل و رغبت در انجام ورزش

هر زمان در طول ورزش احساس خستگی زیاد کردید و یا احساس کردید که به ادامه دادن تمرین علاقه ای ندارید بهتر است ورزش کردن را متوقف کنید و کمی استراحت نمایید یا انجام آن را به ساعتی دیگری در روز موکول کنید.انجام ورزش با بی میلی و عدم رغبت برای شما نتیجه بخش نیست.اگر برنامه ورزشی که انتخاب کرده اید به نظرتان طولانی و خسته کننده است می توانید آن را در چند نوبت اجرا کنید به این ترتیب از ورزش طولانی مدت خسته نمی شوید و از همان مزایای ورزش کردن در یک مرحله نیز بهره مند می گردید.

گذشته ها را فراموش کنید

اگر در گذشته ها ورزش کردن را دوست نداشته اید و هیچ وقت به سراغ انجام آن نرفته اید اکنون که برای دستیابی به سلامتی یا تناسب اندام ورزش کردن را شروع کرده اید باید گذشته ها را از یاد ببرید و بر زمان حال و لذت بردن از ورزش تمرکز کنید.

برای موفقیت های خود پاداش تعیین کنید

برای بالا بردن انگیزه خود جهت ادامه تمرینات و ایجاد شور و اشتیاق در خود می توانید بعد از موفقیت و دستیابی به هدف های ورزشی تان پاداشی برای خود انتخاب کنید به این ترتیب با اشتیاق بیشتری تمریناتتان را دنبال می کنید و به دنبال دستیابی به پاداش بعدی هستید!

با رعایت این نکات ساده می توانید شور و اشتیاق خود را برای انجام تمرینات بالا ببرید و با پیگیری و دنبال کردن آن به عنوان یکی از برنامه های روزانه به فواید بسیار آن دست یابید و شیوه زندگی خود را تغییر دهید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :