با این اشتباهات بر روی تردمیل، لاغری تان را به تاخیر می اندازید!

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 8 ارديبهشت 1397 در ساعت 15 : 10 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

با ظهور دستگاه های ورزشی خانگی و پیشرفت روزافزون استفاده از آن ها در بین جوانان، داشتن یکی از این دستگاه ها در هر خانه ای ضرورت شده است. زیرا با خرید یک تردمیل، الپتیکال یا دوچرخه ثابت و قرار دادن آن در خانه به راحتی همه افراد می توانند روزانه از آن استفاده کنند و از فواید ورزش با این دستگاه ها بهرمند شوند.

در بین این دستگاه ها، تردمیل طرفداران بیشتری دارد، زیرا با رعایت یک سری اصول در جهت رسیدن به کاهش وزن، فرد سریعتر به هدف خود دست می یابد. از این رو باید بدانید هنگامی که با تردمیل کار می کنید بهتر است چه روش هایی را انجام دهید تا زودتر لاغر شوید. دویدن بر روی تردمیل و تمرین با این دستگاه از قانون و مقراراتی برخوردار است که در صورت ندانستن این قواعد، به جای کاهش ورزن دچار افزایش وزن می شوید.

اشتباهاتی هستند که نداسته با انجام آن ها در زمان ورزش با تردمیل، جای اینکه فرد به کاهش وزن برسد نتیجه معکوس شده و منجر به چاقی می شود. در این مقاله می خواهیم شما را با این اشتباهات آشنا کنیم تا بتوانید راحت تر به هدف تان در زمینه رسیدن به کاهش وزن و تناسب اندام قدم بردارید.

1. حین تمرین با تردمیل لباس ورزشی مناسب بپوشید

همانطور که می دانید یکی از اصول اصلی ورزش کردن پوشیدن کفش و لباس مناسب در حین انجام تمرینات است. یک ورزشکار در زمان تمرین باید کفش ورزشی مناسب داشته باشد زیرا با توجه به این موضوع که تحمل وزن بدن در طول تمرین بر روی پا می باشد، باید با پوشیدن کفش ورزشی مناسب از خستگی زود هنگام در تمرین جلوگیری می شود. همچنین پوشیدن کفش ورزشی از بروز آسیب های احتمالی در حین تمرین جلوگیری می کند و حکم یه محافظ را برای پاهای ورزشکار ایفا می کند. پوشیدن لباس ورزشی که به خوبی عرق را جذب کند نیز از قواعد ورزش به حساب می آید، زیرا در حین تمرین، به دلیل فعالیت فیزیکی گردش خون افزایش یافته و بدن برای جلوگیری از گرمازدگی با عرق کردن باعث خنک شدن بدن می شود، پوشیدن لباس نخی ورزشی باعث جذب تعریق می شود.

2. از پایین انداختن سر خودداری نمایید

وقتی بر روی تردمیل می دوید، دقیقا مانند وقتی است که پیاده روی بیرون از خانه را انجام می دهید. باید طوری بر روی دستگاه بایستید که سر کاملا بالا و بدن تان صاف  باشد و به روبرو نگاه کنید، همانند زمانی که در خیابان مشغول راه رفتن هستید و دارید به روبرویتان نگاه می اندازید. اگر در زمان تمرین بر روی تردمیل سر را پایین بیندازید و به پا هایتان نگاه کنید، سنگینی سر باعث فشار بیش از حد به ناحیه گردن و شانه ها خواهد شد و پس از پایان تمرین دچار درد در این نواحی می شوید. این کار پس از مدتی باعث بروز آسیب های جدی شده و حتی در برخی مواقع موجب دلزدگی از تمرین با تردمیل خواهد شد. پس به یاد داشته باشید که در حین راه رفتن یا دویدن بر روی تردمیل از نگاه کردن به پاها یا پایین انداختن سر خودداری کنید.

3. از انجام برنامه تمرینی تکراری بپرهیزید

در سیستم تردمیل تعداد زیادی برنامه تمرینی وجود دارد و این مساله بی دلیل نیست. علت این کار این است که هرچند وقت یکبار برنامه های تمرین تان را برروی تردمیل تغییر دهید. این تنوع موجب می شود که کاهش وزن شما زودتر انجام شود. وقتی دائما از یک برنامه تمرینی بر روی تردمیل استفاده کنید، بدن کم کم به این روند عادت کرده و پس از مدتی دیگر با انجام برنامه تکراری تغییری در چربی سوزی و کاهش وزن ایجاد نخواهد شد. با وجود این برنامه های تمرینی می توانید مربی خوبی برای خود بوده و هرچند وقت یکبار در روند ورزش، آنطور که می خواهید تغییر ایجاد می کنید. مخصوصا با استفاده از شیب دستگاه علاوه بر چربی سوزی به تقویت عضلات ساق پا و پایین تنه نیز خواهید پرداخت. در بعضی از برنامه های تمرینی پیش فرض در حافظه تردمیل، تمرینات تلفیقی شیب و سرعت برای افزایش شدت در ورزش وجود دارد که با انجام آن ها چربی سوزی بیشتری حاصل می شود.

4. قدم هایتان را کوتاه و سریع بردارید

برداشتن گام های بلند در زمان دویدن بر روی تردمیل باعث هدر رفتن انرژی بیشتر خواهد شد، همچنین امکان بروز زمین خوردن با برداشتن گام های بلند نیز وجود دارد. درست ترین روش این است که قدم هایی کوتاه و سریع بردارید، زیرا با این روش علاوه بر جلوگیری از بروز آسیب، موجب چربی سوزی بیشتر خواهید شد. قدم های کوتاه و سریع بر روی تردمیل تاثیر تمرین را چند برابر می کند و مانع از خستگی شما می شود و همین مسئله باعث می شود بتوانید مدت زمان بیشتری را بر روی تردمیل بدوید یا راه بروید. علاوه بر این برای جلوگیری از آسیب به زانو ها باید در زمان دویدن از کوبیدن پاها بر روی تسمه خودداری کنید، گرچه در تردمیل های جدید ضربه گیر هایی وجود دارد که مانع از آسیب رسیدن به پاها و کمر ورزشکار حین تمرین خواهد شد.

5. از گرفتن دسته های تردمیل خودداری نمایید

علت وجود دسته های تردمیل این است که در ابتدای کار فرد بوسیله آن ها بتواند تعادل خود را به خوبی حفظ نماید و پس از کار کردن صحیح با دستگاه با بدست آوردن تعادل خود با استفاده از دسته ها، آن ها را رها کرده و به تمرین ادامه دهد. علاوه بر این دسته های تردمیل در مواقع بروز آسیب های احتمالی بسیار کارآمد بوده و ورزشکار می تواند با گرفتن آن ها از میزان آسیب بکاهد. اما این که در طول تمرین با تکیه بر دسته های تردمیل و گرفتن آن ها ورزش را ادامه دهید روشی کاملا نامناسب بوده و خود موجب بروز آسیب های احتمالی خواهد شد.

6. افراطی ورزش نکنید

تعادل در هر چیزی موجب تداوم در انجام آن خواهد شد و ورزش نیز از این قاعده مستثنی نیست. وقتی شما سعی می کنید با فشار بیش از حد به بدن تان چربی سوزی داشته باشید، مطمئنا این روش جواب معکوس به شما خواهد داد. باید بدانید که رسیدن به لاغری با تمرینات متنوع روزانه، رژیم غذایی مناسب، نوشیدن آب کافی و غیره و غیره امکان پذیر خواهد بود. این که شما فقط و فقط ورزش کنید و به فکر کاهش وزن در کمترین زمان با تمرین بر روی تردمیل باشید، نه تنها منجر به چربی سوزی نخواهد شد، بلکه باعث دلزدگی شما از تمرین نیز می شود. یکی از اصلی ترین مواردی که باعث رسیدن به لاغری می شود تداوم در تمرینات و داشتن صبر است. پس باید در این راه صبور باشید تا به هدف تان دست یابید.

این را بدانید که با تمرین دائم بر روی تردمیل حتما وزن کم خواهید کرد اما با رعایت نکردن یک سری مسائل که در بالا اشاره کردیم ممکن است روند لاغری به افزایش وزن تغییر پیدا کند. پس سعی کنید وقتی با تردمیل تمرین می کنید با توجه به نکاتی که در بالا گفته شد راحت تر به هدف خود دست یابید. تردمیل دستگاه ورزشی است که با تداوم تمرین بر روی آن بدون شک به تناسب اندام خواهید رسید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :