با دویدن رو به عقب کالری بیشتری بسوزانید!

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 8 ارديبهشت 1397 در ساعت 15 : 5 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

وقتی حرف از ورزش روزانه می شود اولین و ساده ترین ورزشی که به ذهن هر فرد می رسد دویدن و پیاده روی است. این ورزش یکی از موثرترین روش های کاهش وزن است به شرطی که در انجام آن تداوم داشته باشید و در کنار آن به رژیم غذایی مناسب نیز دقت نمایید. اگر ورزشکار باشید خوب می دانید که دویدن پایه تمامی تمرینات بوده و تاثیر به سزایی در کاهش وزن خواهد داشت.

هر فردی برای رسیدن به لاغری با توجه به شرایط بدنی که دارد روش خاصی را دنبال می کند که باعث می شود زودتر به اهداف خود دست یابد. بنابراین اگر تصمیم دارید به طور جدی وزن تان را کاهش دهید، مهم است بدانید که بدن تان بیشتر به چه ورزشی عکس العمل نشان می دهد؛ اما دویدن و پیاده روی کلا روشی همه گیر است که پس از مدتی با انجام دادن آن بی شک به فوایدش پی خواهید برد.

همانطور که می دانید پیاده روی تاثیرات مثبت زیادی دارد و باعث استحکام استخوان ها شده و سلامت قلب - عروق را تضمین می کند؛ دویدن ورزش هوازی است که باعث افزایش ظرفیت شش ها می شود و حتی در برخی مواقع در درمان بیماری ها نیز موثر خواهد بود. ما در این مقاله به شما روشی را در رابطه با پیاده روی پیشنهاد می دهیم که نه تنها تاثیرات پیاده روی را دارد بلکه فواید آن در کالری سوزی و سلامت استخوان ها قطعا دو برابر است.

با دویدن روبه عقب چربی سوزی را دو برابر کنید!

دویدن رو به عقب      

این روش از دویدن، ورزشی هوازی است که با کالری سوزی همراه بوده و باعث تقویت گروه های عضلانی مخصوصا عضلات چهار سر ران می شود؛ علاوه بر این دویدن رو به عقب خطر مصدومیت در قسمت پشت بدن و پاها را کاهش داده و به قدرتمند شدن و ایجاد توازن در قسمت پایینی بدن کمک شایانی خواهد کرد. با توجه به تحقیقات به عمل آمده، مشخص شده است که هر 100 قدم گامی که شما در پیاده روی رو به عقب بر می دارید، برابر با 1000 گام در راه رفتن معمولی و عادی است و هر گام برداشتن در حالت دویدن رو به عقب برابر با 6 گام دویدن معمولی به سمت جلو خواهد بود که البته اگر بتوانید به طور دائم این روش را اجرا نمایید در کاهش چربی سوزی بسیار موثر است.

بهترین روش برای یادگیری و رو به عقب راه رفتن استفاده از تردمیل است

یکی از بهترین روش هایی که برای دویدن رو به عقب به شما پیشنهاد می کنیم، استفاده از تردمیل است. شما در تمرینات متداوم خود با این دستگاه هوازی ورزشی، آموخته اید بر روی تسمه تردمیل به خوبی بدوید و تمرین کنید، به همین دلیل می توانید با قرار دادن دستگاه روی سرعت کم شروع به عقب راه رفتن نمایید، زیرا با مکانی که می خواهید بر روی آن رو به عقب گام بردارید، آشنایی کامل داشته و هیچ مانعی بر سر راه خود نمی بینید. علاوه بر این اعتماد کامل به دستگاه دارید که بر روی سطحی صاف قدم بر می دارید و پشت شما هیچ گونه مسیر ناشناخته ای وجود ندارد.

بسیاری از دوندگان حرفه ای و افرادی که روزانه تمرین می کنند، عقب راه رفتن را روشی مخفیانه برای تاثیر بیشتر تمرینات در ورزش استفاده می نمایند و با استفاده از این دستگاه به راحتی روبه عقب شروع به راه رفتن می کنند؛ همین کار باعث می شود تا علاوه بر حفظ تعادلی که در عضلات تمامی بدن ایجاد می شود، تاثیری دوچندان از ورزش بگیرند. دویدن به عقب فواید بسیاری دارد که در این مقاله شما را با آن ها آشنا خواهیم کرد.

فواید دویدن رو به عقب

جلوگیری از مصدومیت زانو و تقویت عضلات پا

با توجه به این که دویدن رو به عقب مانع فشار به زانوها شده و حالتی ارتجاعی را در راه رفتن ایجاد می نماید، با این کار شما تعادل را به زانو های خود باز می گردانید؛ به همین دلیل باعث می شوید تا از درصد مصدومیت ها کاسته شود. این کار هماهنگی خاصی را در گروه های عضلانی پشت زانو ایجاد می کند و نیز باعث تقویت عضلات پشت پا خواهد شد. به این صورت ماهیچه هایی که در ناحیه پشت پا و زانو وجود دارد مانند: چهار سر ران و عضلات ساق پا که با راه رفتن رو به جلو هیچ تاثیری از دویدن نمی بینند به خوبی با این عمل تقویت خواهند شد.

عضلات شکمی و ستون فقرات را تقویت کنید

وقتی شما شروع به راه رفتن رو به عقب می کنید، به دلیل این که سعی می کنید تعادل تان را به خوبی حفظ نمایید کاملا صاف می ایستید و همین کار باعث بهبود و تقویت ستون فقرات می شود که علاوه بر این در فرم ظاهری و اندام یک ورزشکار نیز بسیار تاثیرگذار خواهد بود؛ همچنین عضلات شکمی در این حالت بسیار فعال شده و منقبض می شوند که موجب سفت شدن و در نهایت جمع شدن عضلات شل شده خواهد شد. با قدم برداشتن رو به عقب فرد ناخودآگاه شکم را به داخل می کشد و اگر هر بار این کار را به طور مکرر انجام دهید شکمی عضلانی نصیب تان می شود.

مغز را فعال می کنید

وقتی شما رو به عقب راه می روید از آنجایی که حرکت غیرمعمول را انجام می دهید، مغز تان به خوبی فعال می شود تا بتواند این حرکت را به درستی و با تعادل خاصی انجام دهد. وقتی به پشت می دوید هیچ گونه دیدی ندارید، بنابراین باید به خودتان اعتماد کنید و کاری که تا این لحظه انجام نمی دادید را انجام دهید.

در این زمان مغز شروع به تحلیل این کار خواهد کار خواهد کرد تا به خوبی تعادل تان را در آن لحظه حفظ کنید و هرچه بیشتر شما را از آسیب رسیدن جلوگیری نماید. ایجاد تغییر در حرکت های روتین و نیز حرکت دادن عضلات به جهت های مخالف باعث می شود مغرتان هوشیار شده و به شیوه ای متفاوت بیندیشد و سپس واکنش نشان دهد.

در کل دویدن رو به عقب یکی از اصلی ترین روش هایی است که با استفاده از آن گروه عظیمی از عضلات بدنی درگیر خواهد شد. بنابراین تاثیرات مثبت زیادی خواهد داشت مخصوصا اینکه به خوبی موجب کالری سوزی می شود و با تداوم در انجام آن علاوه بر این که راه رفتن و دویدن رو به عقب را به خوبی می آموزید بلکه قدمی مثبت و سریع در رسیدن به هدف تان بر می دارید.

فراموش نکنید که استفاده از تردمیل در به کارگیری از راه رفتن روبه عقب بسیار موثر است و از آنجایی که شما بر روی این دستگاه مسیر را به خوبی می شناسید و نیز تردمیل دارای گیره ایمنی برای جلوگیری از آسیب های احتمالی می باشد، سعی کنید این روش را بر روی دستگاه انجام دهید و با مداومت داشتن در این راه پس از مدتی می توانید روزانه روبه عقب به راحتی و بدون مشکلی راه بروید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :