با کمک تردمیل چگونه بدن خود را برای سرما آماده کنیم؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 25 آبان 1396 در ساعت 9 : 57 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

هوا دوباره به قول مادربزرگ هایمان دزد شده است و اگر مواظب سلامتیمان نباشیم دچار بیماری و از همه مهم تر سرما خوردگی های طولانی مدتی میشویم که ما را مدت ها درگیر خود خواهند کرد. مهمان های ناخوانده این فصل از سال اغلب سرفه و عطسه یا شاید هم بدتر از آنها هستند که اگر آمادگی پذیرایی از آنها را نداشته باشیم باید مدت ها با مشکلات حضور آنها درگیر باشیم و تمام انرژی و توانمان را از دست بدهیم.

کارهای زیادی میتوانیم برای پذیرایی این مهمان های ناخوانده انجام دهیم، بهتر است سریع به سراغ داروهای سرماخوردگی نرویم. باید از ماهای قبل از شروع فصل سرما مراقب سیستم ایمنی و واکنش های آن به انواع التهاب ها باشیم تا در طول پاییز، زمستان و حتی اوایل بهار سالم بمانید و دچار انواع بیماری ها نشویم. برای اینکه بتوانیم بدنمان را آماده سازی کنیم چند نکته ای را در ادامه با هم مرور میکنیم تا بتوانیم با رعایت و اجرای این موارد پاییز و زمستان آرام با بدنی سالم را پشت سر بگذاریم و از این فصل های سال نیز لذت ببریم.

سلامتی گوارش بدن را فراموش نکنید

جالب است بدانید بیش از 70 درصد از سیستم ایمنی بدن در سیستم گوارش ما مخصوصا معده قرار دارند. پروبیوتیک ها را به برنامه غذایی خود اضافه کنید و تا جایی که میتوانید مشکلات روده، معده خود را ریشه یابی کنید تا گام موثری برای ارتقای سلامتی خود برداشته باشید.

گیاهان و مکمل های مفید برای کاهش التهاب مصرف کنید

وقتی از آلرژی صحبت می کنیم، معمولا فقط به نشانه هایی که با آن همراه است مانند: آبریزش بینی، خارش چشم ها، سردرد و... توجه داریم در صورتی که این التهاب ها ممکن است در دیگر اعضای بدن ما از جمله ریه و ... شروع شوند. برای پیشگیری از این وضعیت و حتی درمان این مشکلات می توانیم از گیاهان و مکمل های آنها استفاده کنیم تا کمی التهاب بدن را کم کنیم و وضعیت جسمانی ما را بهتر شود. پزشکان توصیه دارند برای کاهش التهاب بدن از اسید چرب های امگا 3 و 6 و همچنین مخلوط های گیاهی استفاده کنیم تا این از بروز این عوامل پیشگیری کرده و حتی آنها را کنترل کنیم.

ورزش را فراموش نکنید

در تمام فصول سال برای حفظ و حتی ارتقای سطح سلامتیتان ورزش کردن را از یاد نبرید و حتی اگر به دلیل سرما و آلودگی نمی توانید به خارج از منزل بروید و ورزش کنید، بهتر است برای خانه دستگاه های هوازی از جمله تردمیل، دوچرخه ثابت و ... تهیه کنید. با کمک دستگاه های هوازی در خانه میتوانید تمرینات ورزشی خود را پیگیری کنید و به سلامت بدنتان نیز کمک نمایید. دستگاه های هوازی امروزی از جمله تردمیل دارای برنامه های از پیش تعیین شده ای هستند که با انتخاب یکی از آنها میتوانید بدون حضور مربی فعالیت سودمندی برای بدن خود داشته باشید.

از برنامه غذایی برای کاهش علائم آلرژی استفاده کنید

از یک برنامه غذایی سالم برای حفاظت از سیستم ایمنی بدن استفاده کنید و احتمال اینکه گرفتار مقوله آلرژیک شوید را کاهش دهید. تا جایی که میتوانید از گیاهان و غذاهای ارگانیک که سرشار از فیبر و چربی های سالم هستند استفاده کرده و از غذاهایی با قندهای تصفیه شده، آرد سفید، محصولات لبنی و گوشت قرمز دوری کنید. برنامه غذایی سالم هم بدنی سالم را به ما هدیه می دهند و هم را از ابتلا به انواع بیماری ها دور می کنند.

عوامل استرس آور خود را کاهش دهید

استرس نیز درست مانند غذایی که می خوریم می تواند باعث تحریک واکنش التهابی بدن شود و باید تا جایی که می توانیم هرگونه عامل استرس زایی را از بدنمان دور کنیم. برای کاهش استرس فعالیت های متعددی که باعث آرامش ذهن می شوند، مانند: مدیتیشن، پیاده روی، یوگا و ... را انجام دهیم و از آنها نیز استفاده کنیم.

کمتر خود را در معرض مواد سمی قرار دهید

مواد سمی و مضر امروزه در جاهایی هستند که اصلا فکرش را هم نمی کنیم و به آنها بی توجه هستیم. به طور مثال در محصولات آرایشی بهداشتی سمومی قرار دارند که می توانند به سیستم ایمنی بدن ما آسیب وارد کنند و موجب التهاب در بدن ما شوند. در زمان هایی که آلودگی هوا بالاست تا جای ممکن است بیرون نروید و از بدنتان محافظت کنید. با رعایت این نکات تا حدی میتوانید از بدنتان در مقابل شروع سرما حفاظت کنید و با تنی سالم این دوران را پشت سر بگذارید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :