برای از بین بردن سلولیت های بدن چه کنیم؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 27 مرداد 1397 در ساعت 18 : 14 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

زمانی که چربی ها در بدن ذخیره شوند هم فرم بدن را به هم می زنند و هم کم کم سبب تشکیل سلولیت در بدن ما می شوند. در ابتدا به این می پردازیم که سلولیت چیست و چگونه به وجود می آید و بعد از آن راهکارهایی را برای از بین بردن آن به شما ارائه می دهیم. سلولیت؛ ناهمواری سطح پوست بدن است که میزان ناهماهنگ بودن چربی های ذخیره شده در بدن را نشان می دهد.

این مشکل معمولا بیشتر در کشاله های ران، شکم و باسن ایجاد می شود و شکل نامناسبی به بدن می دهد. سلولیت از دوران نوجوانی تا دوران بزرگسالی و بیشتر در بانوان رخ می دهد و با افزایش وزن نیز شدت می گیرد.

وجود سلولیت در بدن بیماری نیست و ما را دچار مشکل یا بیماری نمی کند و فقط ظاهر زیبا و تناسب اندام را از ما می گیرد. شاید در تلویزیون و سایر منابع تبلیغی دیده باشید که برای از بین بردن این مشکل تدابیر زیادی را از جمله انواع کرم یا ماساژها را پیشنهاد می دهند و هر کدام از این راه حل ها هم نیاز به صرف هزینه زیادی دارد و هم ممکن است تمام افراد نتوانند از آنها استفاده کنند.

برای از بین بردن سلولیت های بدن در هر سن و سالی که هستید لازم نیست هزینه های زیادی برای تهیه انواع کرم ها و ... بپردازید و فقط کافی است به راه حل هایی که در ادامه این مقاله به شما یادآوری می کنیم توجه کنید تا بتوانید تا شاهد نتایج خوبی در بدن تان باشید.

راه های علمی و اصولی هستند که شما با عمل به این راهکارها می توانید کمتر از چند ماه از شر سلولیت های بدن تان خلاص شوید و آنها را از بین ببرید.

شاید شنیدن این راهکارها برایتان عجیب باشد اما فقط با داشتن رژیم غذایی مناسب و البته اصولی و فعالیت بدنی روزانه است که می توانید این مشکل را به سادگی حل کنید. اینکه چه بخورید و چه ورزشی انجام دهید تا شاهد سلولیت ها در بدن تان نباشید نیز سوال بسیار مهمی است که در ادامه به آن می پردازیم.

با انجام دادن مرتب و روزانه ورزش قادر خواهید بود تمام هورمون های بدن را تنظیم کنید و اجازه ندهید با زیاد شدن هر کدام از آنها به بدنتان آسیبی برسد. هورمون انسولین یکی از هورمون های موجود در بدن ماست که با فعالیت و انجام دادن ورزش به راحتی کنترل می شود و به بدن آسیب نمی رساند.

اگر شما گرفتار مشغله های زندگی چه در سرکار و چه در خانه هستید و نمی توانید به باشگاه بروید یا زمانی برای رفتن به فضای سبز ندارید، در محیط خانه ورزش کنید و از هر فرصتی که بدست می آورید استفاده کنید. با تهیه تردمیل یا حتی دیگر دستگاه های هوازی مانند دوچرخه ثابت یا اسکی فضایی به راحتی می توانید به دور از هر گونه سرما و گرما یا حتی آلودگی هوا و از همه مهم تر در هر ساعتی از شبانه روز که فرصتی پیدا می کنید ورزش کنید و بعد از مدت زمان کوتاهی شاهد نتایج خوب آن بر روی بدن تان باشید.

بافت‌های سلولیتی در بدن ما به مرور زمان بر اثر نرسیدن خون به اندام های بدن تشکیل می شوند و معمولا افراد چاق که تحرکی ندارند و دائما یک جا می نشینند دچار این مشکل می شوند. برای از بین بردن سلولیت باید تحرک داشته باشید و روزانه ورزشی هر چند ساده را انجام دهید.

پیاده روی مادر تمام ورزش هاست و ساده ترین ورزشی است که می توانید در هر شرایطی آن را انجام دهید. با برنامه ورزش کنید تا بتوانید علاوه بر تحرک داشتن چربی سوزی خوبی نیز در بدن به راه بیندازید و از شر چربی ها یا در اصل اضافه وزن خود نیز خلاص شوید.

دویدن، شناکردن، دوچرخه سواری، استفاده از تردمیل و… کمک می کند بیشترین چربی سوزی را تجربه نمایید. کم کم با بالا رفتن آمادگی جسمانی تان بهترین کار آن است که تمرینات کاردیو یا همان (هوازی) و تمرینات مقاومتی یا ( بدنسازی) را در کنار هم انجام دهید و از مزیت هایی که برای بدن شما خواهد داشت استفاده کنید.

با انجام دادن ورزش بر روی تردمیل و قوی کردن عضلاتتان کالری بیشتری می سوزانید و سوخت و ساز بدنتان نیز بیشتر خواهد شد تا جایی حتی زمانی که شما در استراحت هم هستید کالری می‌سوزانید. عضلات به شما کمک می کند بدن مقاوم تری داشته باشید و در برابر آسیب ها و بیماری ها کمتر دچار مشکلات جدی شوید.

در ابتدای مقاله اشاره شد که همراه ورزش باید به رژیم غذایی خود نیز توجه داشته باشید تا بتوانید شاهد نتایج دلخواهتان در مدت زمان کمتری باشید. تا جایی که می توانید از میوه و سبزی جات تازه استفاده کنید و از خوردن کربوهیدارت و نشاسته دوری نمایید. فیبر موجود در سبزیجات و میوه ها به عمل گوارش شما کمک زیادی می کند و با فعالیتی که معده شما برای انجام هضم این مواد انجام می دهد شما نیز دیرتر احساس گرسنگی خواهید کرد و بدن تان نیز برای هضم و جذب این مواد کالری بیشتری می سوزاند.

جالب است بدانید نوشیدن الکل نیز روند از بین بردن سلولیت را کُند می کند و از سوختن چربی جلوگیری خواهد کرد. رژیم غذایی سرشار از مواد طبیعی و سالم را برای خود و خانواده تان انتخاب کنید تا علاوه بر داشتن بدنی سالم بتوانید سلولیت بدن تان را نیز از بین ببرید و در کنار آن انجام دادن ورزش به صورت منظم و روزانه را نیز فراموش نکنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :