بهترین طریقه استفاده از تردمیل از نظر پزشکان

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 8 ارديبهشت 1397 در ساعت 15 : 14 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل یک دستگاه ورزشی محبوب می باشد، که مورد تایید پزشکان است و ورزش با آن را بسیار توصیه می کنند. درست و اصولی ورزش کردن با تردمیل بسیار مهم است چنانچه به شیوه صحیح از آن استفاده نشود موجب آسیب دیدگی در بدن می شود. بهتر است قبل از ورزش کردن با تردمیل ابتدا راهنمای آن را مطالعه کنیم و درصورت نیاز، با کسانی که از استفاده اصولی تردمیل آشنا هستند مشورت بگیریم و از آنها راهنمایی دریافت کنیم.

پس از اینکه با تردمیل آشنا شدید بهتر است ایمنی را حتما رعایت نمایید، گیره ایمنی را همیشه به لباس خود متصل کنید تا از ایجاد هر گونه آسیبی جلوگیری شود. با سرعت کم بر روی تسمه تردمیل حرکت را شروع کنید و به تدریج سرعت را افزایش دهید. به هماهنگ ساختن سرعت پا و حرکت تردمیل بپردازید. بعد از رسیدن به سرعت مورد نظر، شما می توانید شیب دستگاه را زیاد کنید. سعی کنید شیب و سرعت را همزمان باهم زیاد نکنید.

مسائل درمانی و تناسب اندام دو مبحث متفاوت است که هیچ کدام از آنها در نحوه استفاده و خریداری تردمیل در نظر گرفته نمی شود. و برخی از افراد با استفاده نادرست از این دستگاه ورزشی به برخی اندام خود از جمله کمر و زانو آسیب وارد می کنند. کاربر در بسیاری موارد ممکن است دچار عوارض قلبی نیز بشود زیرا درهنگام استفاده از تردمیل بدون برنامه حرکاتی را انجام می دهد که اصولی نمی باشد. به همین خاطر مشاوره با پزشک برای استفاده صحیح از تردمیل لازم می باشد. با تردمیل و دستگاه های ورزشی می توانید مشکل کمبود زمان را به راحتی حل کنید و هر ساعت از شبانه روز که فرصت داشته باشید به ورزش بپردازید.

پزشکان و مربیان ورزش رابرای حفظ سلامتی توصیه می نمایند. ورزش کردن با تردمیل فواید بسیاری دارد، البته نحوه درست استفاده کردن آن را باید آموزش دید. هنگامی که از تردمیل استفاده می شود باید بدن در حالت خوبی باشد تا دچار ناراحتی بعد از ورزش نشود. می توانید در زمان استفاده از تردمیل اگر وقت کافی برای انجام فعالیت های خود ندارید همزمان به تماشای تلویزیون یا گوش دادن به موسیقی بپردازید تا گذر وقت را متوجه نشوید.

توجه داشته باشید که بر روی تردمیل همان گونه که راحت هستید قدم بردارید، نیازی به برداشتن قدم های بلند یا کوتاه نمی باشد. در استفاده از تردمیل باید به سرعت و زمان توجه شود. این دو مورد بسته به شرایط بدنی هر فرد با هم متفاوت می باشد. پزشکان تاکید می کنند در زمان ورزش اگر چنانچه بدن آمادگی لازم را نداشت در ابتدا با سرعت کم ورزش را شروع نمایید.

در هنگام پیاده روی و دویدن بر روی تردمیل پوشیدن کفش ورزشی فراموش نشود تا از آسیب دیدن پا جلوگیری شود. باید در هنگام ورزش کفشی مورد استفاده قرار بگیرد که در آن احساس راحتی داشته باشید و پاها در آن محکم و بدون حرکت باشد. در تردمیل برنامه های ورزشی از پیش تعیین شده ای وجود دارد که با استفاده از آن می توانید در ورزش خود تنوع ایجاد کنید و دچار یکنواختی نشوید. همچنین برخی از مدل های تردمیل قابلیت پخش موزیک دارند که با استفاده از آن می توانید مدت زمان بیشتری به ورزش بپردازید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :