به چه دلیل تردمیل عرضه گردید؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 2 دی 1395 در ساعت 10 : 25 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

امروزه به علت ماشینی شدن ، زندگی مردم رو به بی تحرکی و چاقی رفته است؛ به همین دلیل مخترعین و کارشناسان تجهیزات ورزشی کوشیدند وسایلی طراحی کنند که تمامی مردم بتوانند در فضاهای کوچک منزل یا باشگاه به ورزش بپردازند. تمرینات ورزشی علاوه بر قدرتمند کردن فرد در امور روزمره و ایجاد تناسب اندام، باعث می شود اعتماد به نفس بیشتری داشته باشد و بهتر بتواند فشارها و استرس های روانی زندگی را تحمل کند.

تردمیل یکی از دوست داشتنی ترین ابزار هر باشگاه ورزشی به حساب می آید. استفاده از آن با اینکه سخت نیست اما بعضی ها به درستی از آن استقاده نمی کنند. یاد گرفتن نحوه استفاده صحیح از تردمیل کمک میکند که تمرینی مفیدتر و ایمن تر داشته باشید.تردمیل یک دستگاه ورزش هوازی است که در هنگام تمرین با آن اکسیژن زیادی وارد بدن می شود. علاوه بر این دویدن بر روی این دستگاه بدن را چابک می کند و فرد سرعت پاسخ گویی بیشتری نسبت به محرک ها پیدا خواهد کرد؛ ضمنا به مفاصل و عضلات استحکام بیشتری می بخشد.

تمرینات ورزشی کارآیی انسان را بالاتر می برند، چون با تکرار و استمرار این تمرینات آمادگی جسمانی فرد افزایش پیدا می کند.تنها اهدافی که در استفاده از تردمیل حائز اهمیت و بررسی است : سلامت و نشاط روح و جسم و کاهش وزن است . استفاده صحیح از تردمیل به تناسب اندام نیز کمک بزرگی می کند. انجام تمرین با تردمیل به سوختن چربی های اضافه بدن و در عوض به عضله سازی نیز کمک می کند .

با یک برنامه قوی و منظم در هنگام استفاده از تردمیل می توان تناسب اندام خوبی را تجربه کرد. تردمیل باعث تقویت عضلات داخل و خارج ران و نشیمنگاه و کاهش وزن می شود. یکی از مزیت هایی که تردمیل می تواند داشته باشد، تصحیح برنامه خواب و کم کردن استرس است.موتور تردميل، فناوری خاصی دارد و به كمك عضلات شما آمده تا شرايط مختلفی را براي راه رفتن يا دويدن به وجود آورد. خاصیت شيب دار كردن سطح دويدن، مي تواند مازاد بر ايجاد گوناگونی هنگام فعاليت، برميزان شدت فعاليت فرد متناسب با توانايي هاي او بيفزايد.

تردميل های خانگی و باشگاهی ، معمولا داراي نمایشگرند كه اطلاعاتی: زمان فعاليت، شدت فعاليت، ميزان كالري مصرفي، شيب دستگاه، سرعت دستگاه، نوع برنامه در حال اجرا را در اختيار کاربر قرار مي دهد. مدل هاي پيشرفته تر اين دستگاه، قابليت نمايش سنسور ضربان قلب فرد در حال فعاليت را نيز دارد. نمايش ضربان قلب به دو شيوه صورت مي گيرد: ابتدا، با قراردادن دست روي دست گيره هاي دستگاه كه روي آن صفحات حساسي نصب شده و ضربان قلب را براساس نبض انگشتان نمايش مي دهد يا با ارتباط گيره اي كوچك به لاله ي گوش، مي توان ضربان قلب را روي صفحه ي نمايش مشاهده كرد.

متاسفانه مردم امروزه به علت مشاغل کم تحرک، کمبود وقت و در دسترس نبودن فضای مناسب و امن فرصت پیدا نمی کند برای ورزش از محیط زندگی خود خارج بشود؛ به همین خاطر دستگاه های ورزش وارد بازار شدند و مورد استقبال قرار گرفتند. افرادی که روزانه ورزش می کنند طول عمری بیشتر خواهند داشت و کم تر ممکن است دچار بیماری های قلب- عروقی بشوند.

تردمیل عامل اصلی سوزاندن چربی ها و کاهش وزن است . یعنی بهترین روش برای جلوگیری از اضافه وزن کار صحیح با تردمیل است . روش کار با تردمیل ساده است اما باید با برنامه روان و متنوع آن را پیش ببریم . معمولا برنامه ریزی برادی کاهش وزن به طول سه ماه می انجامد . این روش به عضله سازی و ماهیچه بندی پا بسیار کمک کرده و باعث ایجاد تناسب اندام شما می شود . اگر با تردمیل چه در منزل و چه در باشگاه درست و صحیح استفاده نمائیم باعث تقویا کلیه عضلات راه و نشیمنگاه می شویم. عامل بعدی کاهش وزن است که در جملات فوق نیز به آن اشاره کردیم . انرژی بدن نیز در کار با تردمیل افزایش می یاید و در پایان کار با تردمیل ایجاد نشاط و سلامت روح و روان بدن را فراهم می کند .

هرچه حرکات مفاصل در حین ورزش بیشتر باشد، انعطاف پذیری بدن بیشتر می شود.معمولا با بالا رفتن سن انعطاف پذیری بدن کاهش می یابد. انجام تمرینات ورزشی بین چربی و ماهیچه ها تعادل ایجا می کند و حجم توده عضلانی را افزایش می دهد؛ جالب است بدانید هر چه حجم عضلات بدن بیشتر باشد، سوخت و ساز نیز افزایش پیدا می کند و در واقع وجود بافت عضلانی باعث متناسب شدن اندام وکاهش وزن اضافه خواهد شد.ورزش هوازی بر روی تردمیل ، مانند ورزش ایروبیک است و اکسیژن رسانی را زیاد می کند؛ در نتیجه قند و چربی های اضافه تبدیل به انرژی می شوند.

دویدن بر روی تردمیل مقاومت بدن را در برابر بیماری های عفونی و میکروبی بیشتر می کند و درواقع ایمنی بدن بالا می رود.وقتی بیش از 30 دقیقه بر روی این دستگاه کار کنید هورمون اندروفین از مغز آزاد می شود.این ماده مسکن طبیعی است که سبب شادابی و سر زندگی می شود؛ به این ترتیب می توانیم بگوییم ورزش ضد افسردگی است. کار با تردمیل وضعیت گوارش را بهبود می بخشد و ازیبوست پیشگیری می نماید. همچنین ورزش با این دستگاه موجب کنترل دیابت می شود.

خانم هایی که قاعدگی نامنظمی دارند با ورزش و تنظیم هورمون های بدنشان می توانند به رفع مشکل خود بپردازند. افرادی که روزانه برای انجام تمرینات ورزشی وقت می گذارند، رضایت بیشتری از شکل بدن خود دارند و همین مسئله باعث می شود به ادامه این راه تشویق شوند.هم اکنون و در حال حاضر خیلی از منزل ها تردمیل خانگی وجود دارد اما خیلی کم از آن استفاده می شود . اگر هم کسی بهره می برد ، روش صحیح استفاده از آن را به طور کامل بلد نیست . یا شاید این وسیله ورزشی بعد از چند روز در منزل حکم یک ابزار زینتی باشد و فقط دکور خانه شود .

تحقیقات نشان داده کسانی که در محیط خانه و به دور از هیاهو و آلودگی هوا به ورزش می پردازند کمتر دچار ریزش مو خواهند شد. ورزش دویدن، تنش های روزمره را کم می کند و سلولهای مغزی را افزایش می دهد که منجر به ارتباطات مغزی بیشتر می شود.افرادی که از جوانی ورزش را شروع کرده اند، احتمال دچار شدن به آیزایمر و پوکی استخوان در دوران پیریشان کاهش می یابد. ورزش نه تنها بنیه بدنی انسان را بهتر می کند بلکه عملکرد مغز را نیز بهبود می بخشد.

گاهی دیده می شود، بعضی از افراد به دلیل اضافه وزن و نارضایتی از اندام خود، کمتر در اجتماع ظاهر می شوند؛ انسان موجودی اجتماعی است و انزوا طلبی با ذات او مقایرت دارد. به این گونه افراد توصیه می کنیم با خرید یک دستگاه هوازی مانند تردمیل، ورزش را در محیط خانه شروع کنند و همراه با یک رژیم غذایی سبک پیش بروند. طی مدت 3 ماه تاثیرات چشمگیری در بدن خود مشاهده خواهند کرد و اعتماد به نفس شان افزایش می یابد و می توانند وارد محیط های اجتماعی بشوند.اگر ورزش را جزیی از برنامه های روزانه قرار بدهید و هرگز از آن دست نکشید دیگر آثاری از چاقی در بدن خود نخواهید دید.

یکی از دلایلی که باعث می شود مردم برای ورزش به فکر خرید دستگاه های ورزشی بیفتند، در دسترس بودن و امکان استفاده از آن در هر شرایط آب و هوایی می باشد. وقتی شما یک تردمیل خانگی داشته باشید در هر زمان از شبانه روز که اراده کنید، می توانید به ورزش بپردازید. این ویژگی بسیار مهم است، زیرا اگر می خواهید ار فواید ورزش منتفع شوید باید آن را به صورت منظم و روزمره انجام بدهید.

بر روی دستگاه تردمیل، 3 فاکتور سرعت، زمان و شیب در اختیار ورزشکار قرار می دهد و با تغییر این 3 فاکتور قادر خواهد بود شدت تمرین را تغییر بدهد. بنابراین تردمیل این امکان را فراهم می کند که ورزش را به صورت علمی و موثر انجام بشود. با کم و زیاد کردن سرعت بر روی این دستگاه می توانید ضربان قلب را تاحد مطلوب افزایش بدهید؛ در حالی که به سیستم قلبی- عروقی فشار چندانی وارد نشود. کار با تردمیل یک روش عالی برای کاهش وزن است. این دستگاه هوازی، کمک می کند در زمان ورزش اکسیژن زیادی وارد بدن بشود؛ در نتیجه سوخت وساز افزایش یابد و بدن به مرحله چربی سوزی برسد.

اگر هنوز تازه کار هستید بر روی تردمیل فقط راه بروید و به تدریج سرعت خود را افزایش بدهید. گاهی تا آنجا که می توانید سرعت را زیاد کنید و برای 1 یا 2 دقیقه با نهایت توان بدوید و دوباره سرعت را کاهش بدهید. این کار باعث می شود ضربان قلب بالا برود و گردش خون در بدن بهبود پیدا کند.

پیشنهاد ما به شما این است که صبح قبل از خوردن صبحانه 50 دقیقه با سرعت متوسط بر روی تردمیل راه بروید. ظهر پیش از ناهار با شدت بیشتر، 20 دقیقه با این دستگاه کار کنید و شب ها قبل از شام 10 دقیقه راه بروید. کسانی که قصد کاهش وزن دارند، می توانند 1 الی 2 ساعت بعد از وعده های غذایی به ورزش بپردازند. البته ورزش پس از مدتی اشتهای شما را کاهش می دهد.تردمیل های مدرن، برای ورزشکاران حرفه ای برنامه های ورزشی خاصی دارند. ورزش با این دستگاه برای شما باید مانند مسواک زدن، به صورت یک عادت روزمره دربیاید تا بتوانید توسط آن به تناسب اندام دست پیدا کنید.

در هنگام ورزش با تردمیل سر خود را پایین نیندازید و سعی کنید به مقابل نگاه کنید. دست ها را به نرمی مشت کرده و با حرکت پاها به عقب جلو ببرید؛ درست مانند زمانی که بر روی زمین می دوید. شکم خود را به داخل بدهید و بقیه اعضای بدن را ریلکس نگه دارید.قدم هایتان نه بلند و نه کوتاه باشد. بر تنفس خود متمرکز بشوید. به صورت طبیعی نفس بکشید و گاهی عمیقا هوا را از دهان خارج کنید تا حجم ریه برای اکسیژن تازه خالی بشود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :