تاثیر پذیری بدن از ورزش

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 10 تير 1396 در ساعت 20 : 40 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

ورزش کردن بر روی سلامت بدن تاثیر به سزایی می گذارد و باعث می شود بدن انعطاف پذیری بیشتری پیدا کند و کارایی سیستم های عصبی، قلبی – عروقی و دیگر دستگاه های بدن بهبود یابد. برای آنکه از ورزشی که انجام می دهید بهترین نتیجه را بگیرید و تاثیر پذیری آن را به خوبی بتوانید مشاهده کنید، لازم است تا نکاتی را رعایت کنید.

همواره باید سعی کنید از ورزش کردن لذت ببرید، این کار موجب می شود تا میزان انگیزه شما برای انجام ورزش بالاتر برود و با روحیه بیشتری ورزش کنید.در هنگام ورزش افکار خود را از مشغله های روزمره آزاد کنید و برای افزایش یافتن میزان سطح انرژی خود ورزش گروهی هم یک راه حل مناسب می باشد. برای آنکه بتوانید همواره ورزش کنید و از ورزش کردن خود لذت ببرید، می توانید دستگاه های خانگی مانند تردمیل خریداری کرده و در منزل تمرینات کششی، تمرینات هوازی نیز انجام دهید.

داشتن تردمیل خانگی باعث می شود تا ورزش همواره در دسترس باشد و برای خود برنامه های مختلف ورزشی داشته باشید.برای آنکه انگیزه شما از دست نرود و تاثیر ورزش را ببینید باید به خودتان انرژی مثبت بدهید و خود را تشویق کنید. این کار باعث می شود تا احساس خوشایندی از ورزش کردن نیز داشته باشید و انگیزه شما برای رسیدن به اهداف مورد نظر نیز افزایش یابد.به جای آنکه به صورت ممتد و پشت هم ورزش کنید می توانید زمان ورزش خود را کوتاه کرده و در چند وعده آن را انجام دهید تا راندمان ورزش شما نیز افزایش یابد.

پیش از انجام تمرینات هوازی با تردمیل حتما حرکات کششی انجام دهید. انجام حرکات کششی باعث می شود تا فشار کمتری به عضلات در حین دویدن وارد شود و سلامت آنها به خطر نمی افتد.اگر می خواهید بدن شما از ورزش سریعتر تاثیر پذیری داشته باشد، بهتر است ورزش های هوازی را در کنار تمرینات استقامتی انجام دهید و آنها را با هم ترکیب کنید.از انجام تمرینات سخت نباید امتناع کنید و هر طور شده آن ها را انجام بدهید. سخت بودن تمرینات باعث می شود که سریعتر به نتیجه دلخواه خود برسید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :