تردمیل آبی چه مزایایی دارد؟

8 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 31 مرداد 1396 در ساعت 11 : 12 دقیقه | نظرات کاربران ( 1 )

با پیشرفت علم تجهیزات ورزشی نیز پیشرفت زیادی کرده اند که می توانند کمک بیشتری به رفع انواع بیماری ها و مشکلات کاربران خود کنند.تردمیل آبی یکی از وسیله های ورزشی مدرنی است که هنوز استفاده از آن در بین عموم مردم رایج نشده است. این وسیله بسیار مفید در حال حاضر در مراکز درمانی، ارتوپدی ها و ... مورد استفاده قرار می گیرند و علاوه بر جنبه های درمانی که میتواند داشته باشد، جنبه تفریحی نیز دارد.

این دستگاه به دلیل آنکه تعداد کمی از آن تولید شده است، قیمت بالایی دارد و فقط در بخش پزشکی استفاده می شود.تردمیل آبی برای افراد سالمند یا افرادی که از مشکلات عضلانی، مفصلی یا حتی اسکلتی رنج می برند بسیار مفید است. افرادی که حتی به دلیل سکته دچار مشکلات قلبی و حرکتی هستند نیز میتوانند به سادگی با کم گرفتن از دیگران از این دستگاه استفاده کنند و به درمان خود بپردازند.

استفاده از این دستگاه عوارض جانبی ندارد و افراد میتوانند برای بهبود وضعیت جسمانی خود از این دستگاه استفاده کنند.محققان با بررسی های خود دریافته اند که افراد با قرار گرفتن در آب وزن آنها 70 درصد کمتر می شود و فشار کمتری بر روی زانوها و ستون فقرات وارد خواهد شد. به همین دلیل استفاده از این دستگاه برای بهبود بیماران به ارتوپدها توصیه شده است.

با 10 دقیقه راه رفتن بر روی این تردمیل آبی میتوانید همان مقدار سودی را به بدن خود برسانید که با 2 ساعت پیاده روی به بدن خود میرسانید و قادر خواهید بود با یک ساعت پیاده روی بر روی این دستگاه آبی بیش از 960 کالری بسوزانید.با گذشت زمان و اثبات فوایدی که این دستگاه میتواند برای بدن ما داشته باشد، این دستگاه در بیشتر بیمارستان ها و مراکز پزشکی رایج خواهد شد و میتوانید به راحتی در فیزیوتراپی و مراکز بازتوانی از آن استفاده کنید و از مزایای آن بهره مند شوید.

این دستگاه را میتوانید درون استخرها یا حتی آکواریم های بزرگی قرار دهید و به وسیله آن تمرینات ورزشی خود را برای مدت طولانی بدون اینکه به بدن آسیبی وارد شود، انجام دهید. سرعتی که این تردمیل ها میتوانند در اختیار کاربان خود قرار دهند تا 10 کیلومتر در ساعت است و کاربر در آب به سرعتی بیشتری نیاز پیدا نمی کند.این تردمیل میتواند وزن کاربر خود را به نمایش در بیاورد و با کمک دکمه هایی که بر روی آن تعبیه شده است به راحتی دستگاه را روشن یا خاموش کند.

تردمیل آبی در برابر آب مقاوم می باشد و طوری طراحی شده است که کاربر در هنگام راه رفتن یا دویدن دچار لغزش نخواهد شد و میتواند به راحتی تمرینات خود را انجام بدهد. این تردمیل قابلیت تاشوندگی نیز دارد و میتوانید با کمک چرخ هایی که در این تردمیل تعبیه شده است آن را به راحتی جابه جا کرده و از آن استفاده کنید. تردمیل آبی برای افرادی که وزن بالایی دارند بسیار مناسب است، زیرا این افراد به دلیل داشتن اضافه وزن و فشار زیادی که بر مفاصل و زانوها وارد می شود، نمی توانند مدت زمان طولانی ورزش انجام دهند.

این دستگاه به دلیل اینکه کاربر در آب قرار می گیرد، وزن بدن را کمتر می کند و اجازه نمی دهد فشار زیادی به مفاصل و زانوها وارد شود و قدرت رانش آب برای بدن تکیه گاه خوبی خواهد بود.ورزش در آب به دلیل تراکم و قدرت رانشی که دارد انرژی بیشتری از کاربر می گیرد تا او بتواند روی تردمیل راه برود یا حتی بدود. به همین دلیل افراد چاق بدون آسیب دیدگی و صرف مدت زمان زیادی میتوانند کاهش وزن داشته باشند و به تناسب اندام مد نظر خود دست پیدا کنند.

حرکات کششی که در خشکی به سادگی نمی توانید انجام بدهید، در درون آب با کاهش میزان جاذبه به راحتی میتوانید انجام بدهید و بدن خود را نرم و قابل انعطاف کنید که برای شما بسیار مفید است.انجام دادن تمرینات درون آب با فشار و جریانی که آب دارد میتواند نقش ماساژ را برای بدن ایفا کند و برای استخوان ها و سایر اندام ها بسیار مفید باشد و از کاربر احساس خستگی و کوفتگی را به راحتی دور کند و باعث ایجاد آرامش در بدن شود.

ارسال نظر

سمیرا مومنی : 8888888888
0 0
سلام این تردمیل آآبی الان تو بازار هست. شما دارین؟ قیمتش چنده؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام .خیر این تردمیل در حال حاضر مصرف پزشکی دارد و تعدادی محدودی در ایران موجود می باشد
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :