تردمیل در دوران بارداری

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 10 تير 1396 در ساعت 20 : 45 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

انجام دادن فعالیت و ورزش برای دوران بارداری مفید است یا خیر، سوالی است که اکثر مادران در دوران بارداری از خود و متخصصان می پرسند.ورزش کردن در دوران بارداری میتواند برای سلامت نوزاد و حتی مادر بسیار مفید باشد. در این دوران افزایش وزن برای مادر اتفاق میفتد و راه رفتن بر روی تردمیل می تواند مانند ورزش ایروبیک برای بدن مفید باشد و تناسب اندام و ارتقای سلامتی را برای مادر در پی داشته باشد.

با استفاده از تردمیل دیگر لازم نیست نگران آب و هوا و آلودگی آن باشید، زیرا نمی تواند هیچ تاثیری بر روی تمرینات ورزشی شما داشته باشد. با ورزش بر روی سطح امن تردمیل می توانید تمرینات هوازی را در این دوران ادامه بدهید و سلامتی خود را حفظ کنید.تحقیقات انجام شده ثابت کرده زمانی که مادر در دوران بارداری ورزش انجام می دهد، بند بین جنین و مادر قوی تر می شود و مادر بعد از زایمان نیز فرزند قوی تر و سالم تری خواهد داشت.

در دوران بارداری زمانی که ورزش می کنید، جنین نیز با شما همراه است و سیستم عروقی او نیز تقویت خواهد شد و بعد از تولد نیز جنین قلب سالم تری خواهد داشت. در دوران بارداری اعتدال را برای راه رفتن بر روی تردمیل رعایت کنید و مانند قبل از دوران بارداری خود ورزش انجام ندهید و به خود فشار وارد نکنید و به آرامی بر روی تردمیل راه بروید و ضربان قلب را مرتبا چک کنید.

تکرار تمرینات ورزشی اگر حداقل 3 بار در هفته و به مدت 30 باشد، برای بدن مفید خواهد بود. قبل از شروع ورزش بدن خود را گرم کنید و بعد از پایان تمرینات هم سرد کردن بدن را فراموش نکرده و به یکباره ورزش را رها نکنید.برای شروع ورزش با تردمیل در ابتدا از دسته های تردمیل کمک بگیرید تا بتوانید به راه رفتن بر روی تردمیل عادت کرده و بعد از بدست آوردن تعادل دسته ها را رها کنید.

توجه داشته باشید در زمان راه رفتن بر روی تردمیل سرعت را به یکباره زیاد نکنید تا دچار عدم تعادل و آسیب نشوید. اگر در زمان راه رفتن احساس ضعف و تنگی نفس کردید، سرعت را کم کنید و تمرین را به پایان برسانید.سرعت را همیشه بین 1 تا 3 کیلومتر نگه دارید تا بتوانید ورزش بی خطری را برای خود و فرزندتان انجام بدهید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :