تفاوت تردمیل نو با تردمیل کارکرده

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 25 آبان 1396 در ساعت 9 : 58 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل؛ وسیله ورزشی کارآمدی است که روزانه با آن تمرین دویدن یا راه رفتن را انجام می دهید. این دستگاه که امروزه در اکثر خانه ها موجود می باشد، شما را در رسیدن به تناسب اندام و سلامت جسمی یاری می نماید. کسانی که تردمیل خانگی دارند، بی شک هر روز چه خود، چه سایر افراد خانواده با یک سری تمرینات، بر روی آن می دوند یا راه می روند که احتمالا از وزن های متفاوتی بر خوردارند.در دنیای پیشرفته امروزی همانطور که می دانید، هر روز مدل های جدیدی از انواع دستگاه ها به بازار می آید که به دلیل نو ظهور بودن قطعا تا یک مدت بازارشان حسابی داغ است.

تردمیل نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد و ما شاهد تولید مدل های نو با مشخصات جدید هستیم. اگر قصد خرید تردمیل را دارید ما به شما پیشنهاد می کنیم اصلا به فکر مدل کار کرده آن نباشید، قطعا با این کار ضرر خواهید کرد. زیرا تردمیل دستگاهی است که به دلیل استفاده روزانه باید جهت سالم ماندن آن، یک سری اصول را رعایت کنید تا بتواند مدت های طولانی شما را همراهی نماید.

وقتی شما تصمیم به خرید تردمیل نو می گیرید، با توجه به سلایق خود، بودجه مورد نظر، میزان تحمل وزن دستگاه و ... آن را انتخاب می نمایید و مطمئن هستید دستگاه خریداری شده از سلامت کامل برخوردار است. همچنین در زمان خرید به شما برگه گارانتی داده می شود که ضمانت سلامت کالای مورد نظر است و اگر دستگاه شما دچار مشکل شد، بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای ایراد آن را حل خواهند کرد.

در هر صورت وقتی کالای نو خریداری می کنید از اطمینان خاطر بالایی برخوردارید که موجب رضایت شما از خرید تان خواهدشد. اینکه می دانید تردمیل را نسبت به سنگین وزن ترین فرد خانواده تهیه نموده اید یا اینکه می دانید کسی از دستگاه تا به حال استفاده نکرده است، این موارد همگی در اطمینان خاطر شما تاثیر به سزایی خواهد داشت.

حال به این می پردازیم که اگر قصد خرید تردمیل کار کرده را داشته باشید چه؟ تردمیل دست دوم یا کار کرده در هنگام خرید معایبی دارد، کافی است هنگام خرید کمی تفکر کنید تا از این کار منصرف شوید. تردمیل کارکرده از داشتن برگه گارانتی محروم می باشد و این یعنی شما هنگام خرید دستگاه از اطمینان خاطر برخوردار نخواهید بود. می پرسید چرا؟ به این دلیل که اگر تردمیل دسته دوم خریداری شده توسط شما دچار مشکل شود باید جهت تعمیر آن یا حل ایراد به دلیل نداشتن گارانتی، هزینه گزافی را بپردازید که این خود یکی از اصلی ترین موارد در هنگام خرید است.

نکته بعد اینکه شما نمی دانید در زمان استفاده از دستگاه مورد نظر چه کسی با چه میزان وزنی از تردمیل استفاده کرده است. شاید فردی با وزن سنگین تر از تحمل دستگاه از آن استفاده کرده باشد و این مسئله باعث خواهد شد به موتور آن فشار بیاید و باعث سوختن یا نیم سوز شدن موتور تردمیل یا سوختن سیم کشی دستگاه شود. وقتی شما با این مشکل مواجه شوید شک نکنید که باید آن را با پرداخت بیشترین هزینه جبران نمایید، زیرا قطعات استفاده شده در تردمیل از هزینه بالایی برخوردارند.

علاوه بر این ها در هنگام خرید تردمیل نو، فروشنده به شما مواردی را جهت طول عمر دستگاه آموزش خواهد داد، از قبیل روغن کاری تسمه و تعویض آنکه شما باید این موارد را جهت سالم ماندن دستگاه رعایت نمایید. برای مثال روغن کاری تسمه باید هر ماه یکبار انجام شود که این کار سبب حرکت روان آن حین تمرین می شود، اما وقتی شما یک تردمیل کارکرده می خرید، نمی توانید اطمینان حاصل کنید که این کار به موقع انجام شده است یا خیر. به همین دلیل در صورت به موقع انجام ندادن این عمل تسمه دستگاه به مشکل می خورد و شما مجبور به تعویض آن خواهید شد که بی شک باید هزینه تعویض و خرید تسمه نو را بپردازید.

همچنین تسمه تردمیل از آن جهت که دارای تاریخ مصرف می باشد چه در صورت استفاده از دستگاه و چه در صورت استفاده نکردن، باید پس از گذشت 4 الی 6 سال به تعویض آن بپردازید که هنگام خرید فروشنده این نکته را بیان خواهد کرد، اما وقتی شما تردمیل کارکرده می خرید نمی دانید که آیا تسمه بعد از گذشت این زمان تعویض شده یا خیر و در صورت تعویض نشدن پس از خرید شما موظف به انجام این کار می باشید.

در آخر اینکه ممکن است تردمیل کارکرده ای که شما انتخاب کرده اید از رده خارج شده باشد و در صورت ایجاد مشکل شما نتوانید قطعات مورد نیاز آن را تهیه نمایید. حتی اگر قبلا دستگاه دارای نواقص فنی شده باشد نیز به دلیل اینکه شما از تخصص کافی در شناخت این مشکلات برخوردار نیستید، نمی توانید از سلامت کامل تردمیل مطمئن شوید و پس از مدتی استفاده از آن به مشکلات فنی برخورد می کنید.

به همین دلیل بهتر است در صورت نبود بودجه کافی، یک تردمیل که از امکانات کمتر برخوردار است اما دارای کیفیت بالایی می باشد خریداری نمایید و از خرید دستگاه کارکرده صرف نظر کنید تا پس از خرید به مشکلاتی که شما را مجبور به پرداخت هزینه های اضافی خواهد کرد، برنخورید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :