تنبل ها بدون دردسر می توانند لاغر شوند!

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 8 ارديبهشت 1397 در ساعت 15 : 11 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بسیاری از متخصصان دلسوز عقیده دارند افراد می توانند بدون اینکه زحمت زیادی بکشند و هزینه بسیار بالایی نیز خرج کنند تا به باشگاه بروند و وقت زیادی تلف کنند می توانند با رعایت چند نکته ساده و انجام تمرینات ورزشی در خانه به تناسب اندام دلخواهشان برسند و لاغر شوند. در این مقاله قصد داریم کار را برای افرادی که تنبل هستند و حس و حال انجام هیچ کاری را ندارند آسان کنیم و با گفتن چند نکته کمک کننده سبب تناسب اندام پیدا کردن حداقل تعدادی از آنها شویم.

برای تلویزیون تماشا کردن نیز فعال باشید

در کنار تلویزیون چند وزنه قرار دهید و هم زمان با تماشای آن از وزنه ها استفاده کنید تا کالری بسوزانید و مشغول خوردن چیپس و پفک یا تخمه نشوید. اگر برای خانه دستگاه هوازی یا تردمیلی تهیه کرده اید بهتر است در جایی قرار دهید که زیاد در آن قسمت استراحت دارید، مانند: کنار تلویزیون تا در زمان تماشای برنامه‌های مورد علاقه‌ی خود بتوانید به راحتی از آنها استفاده کنید و متوجه گذر زمان هم نشوید.

غذای رژیمی آماده کنید

اکثر افراد به دلیل اینکه فرصت چندانی برای آشپزی کردن ندارند هر چیزی که دم دستشان است و حاضر و آماده است را می خورند و به همین دلیل است که افراد بیشتر به سراغ غذاهای فست فود و آماده می روند. برای جلوگیری از این کار بهتر است به‌جای مصرف غذاهای آماده، در آخر هفته که فرصت بیشتری برای فعالیت دارید، غذاهای سالم و رژیمی درست کنید تا حدی که بتوانید مقداری از آنها را داخل یخچال گذاشته و در طی هفته از آنها استفاده کنید.

سعی کنید تنوع غذایی داشته باشید و تا خسته نشوید و بتوانید رژیم غذاییتان را حفظ کنید. تحقیقات ثابت کرده است که تنوع غذایی به شما کمک می‌کند کمتر غذا بخورید و میل کمتری به غذا خوردن نیز داشته باشید.

گرسنه به خرید نروید

ثابت شده است زمانی که با شکم خالی به خرید می روید بیشتر خریدهای بیهوده انجام می دهید و برای جلوگیری از این کار بهتر است با شکم گرسنه به خرید نروید. در زمان خرید هم به یاد داشته باشید فقط چیزهایی را بخرید که لازم داشتید و آنها را یادداشت کرده اید.

رژیم غذایی خوبی بگیرید

الکی به خودتان گرسنگی ندهید، زیرا بعد از مدت کوتاهی خسته خواهید شد و بدتر از قبل به دنبال غذا خوردن خواهید بود. رژیم غذایی انتخاب کنید که تمام مواد مغذی لازم بدن را داشته باشد و به بدنتان برساند. برنج سفید، نوشابه و ... که برای بدن مضر هستند را از لیست غذایی خود حذف کنید و به جای آنها از مواد سالم مانند: میوه و سبزی جات تازه یا آبمیوه های تازه استفاده کنید.

همیشه مقداری آجیل یا میوه در کیفتان داشته باشید تا در زمان گرسنگی به سراغ هله و هوله های مضر نروید و بتوانید اشتهایتان را کنترل نمایید.

این راهکارهای جالب را انجام دهید:

روغن را از رژیم غذاییتان حذف کنید

از کره و روغن استفاده نکنید تا میزان کالری دریافتیان تا حد زیادی کاهش پیدا کند و بدن سالم تری داشته باشید و البته با ضررهایی که روغن دارد از آسیب رسیدن به بدنتان نیز جلوگیری خواهید کرد. جالب است بدانید هر قاشق غذاخوری روغن زیتون اصل ۱۲۰ کالری دارد است.

با فاصله لقمه بخورید

بهتر است تمرین کنید بعد از هر بار قاشق برداشتن یا لقمه خوردن کمی مکث کنید و بعد از آن لقمه‌ی بعدی را بردارید. با این کار هم آرام غذا خورده اید و هم کالری کمتری دریافت خواهید کرد و می توانید به تناسب اندام دلخواهتان برسید.

پزشکان می گویند هر لقمه را باید 40 بار بجوید. افرادی که این کار را می کنند، زودتر سیر می‌شوند و در نتیجه کالری کمتری را نیز دریافت می‌کنند.

راحت لباس بپوشید

اگر جزو افرادی هستید که با رفتن به باشگاه و لباس بردن مشکل دارید، بهتر است لباس ورزشی بپوشید و با استفاده از برنامه های از قبل تعیین شده تردمیل یا دوچرخه ثابتتان ورزش مناسبی را شروع کنید. با کمک گرفتن از کفش های ورزشی مناسب به راحتی در خانه پیاده‌روی تهیه کنید.

از امکانات گوشی استفاده کنید

اپلیکیشن‌های جدیدی هستند که به شما کمک می کنند تا بتوانید کالری روزانه ای که مصرف می کنید را بشمارید و تعداد ضربان قلب و مسافتی را که طی کرده اید را نیز بدانید و با تسلط بر آنها به فعالیت های خود ادامه دهید. در بعضی از این برنامه ها می توانید هر آنچه را که می خورید را یادداشت کنید تا به شما بگوید تغذیه درستی داشته اید یا نه؟

خواب کافی داشته باشید

آسان‌ترین وبی‌دردسرترین روش برای از دست دادن وزن خوابیدن است. حداقل ۷ تا ۸ ساعت خواب شبانه داشته باشید تا بتوانید نسبت به افرادی که خواب کمتری دارند، کالری بیشتری بسوزانید و وزن از دست بدهید. خواب ناکافی هورمون گرسنگی (گرلین) را افزایش می دهد و و باعث می شود شما در طی روز بیشتر احساس گرسنگی داشته باشید.

خوب نخوابیدن در شب باعث کاهش متابولیسم بدن در صبح می شود و سرعت لاغری شما تا حد زیادی کم خواهد شد.

مسواک بزنید

مسواک بزنید. این کار به ذهن ما تلقین می‌کند تا غذا نخوریم و مقابل وسوسه‌ های ما را می گیرد تا کمی در خوردن مقاومت از خودمان نشان دهیم. با مسواک زدن گیرنده‌های چشایی ما دچار اختلال می شوند و اشتهای ما به خوردن کم خواهد شد.

کمربند استفاده کنید

کمربند خود را سفت کنید تا زمانی که خواستید پر خوری کنید اذیت شوید و نتوانید در غذا خوردن زیاده‌روی کنید. کمربند به شکم‌ فشار وارد می‌کند و اجازه نمی دهد بیشتر غذا بخورید و مجبور می شوید دست از غذا خوردن بردارید.

لباس راحت به تن کنید

افرادی که در طی روز به صورت مداوم لباس رسمی به تن دارند کمتر پیاده روی می کنند یا از پله ها استفاده می کنند، در صورتی که از لباس راحت یا شلوار جین و کتانی استفاده کنید می توانید بیشتر پیاده روی کنید و فعالیت داشته باشید.

بخاری را خاموش کنید

با این روش هم هزینه‌ی شما کمتر می شود و هم وزن کم می کنید. جالب است بدانید بدن برای حفظ دمای طبیعی خود کالری بیشتری می سوزاند. بدن مجبور است برای متعادل نگه داشتن دمای خود چیزی در بدن بسوزاند و در زمانی که شما آن را در محیط سردی قرار می دهید بدن چربی های اضافی را می سوزاند و شما لاغر می شوید.

با کمک این روش های ساده می توانید به راحتی بدن را مجبور کنید که از شر چربی های اضافی خود خلاص شود و به تناسب اندام خوبی دست پیدا کنید. اگر فرد تنبلی هستید و حس انجام دادن فعالیت های سنگین به صورت روزانه را ندارید، بهتر است نکات بالا را جدی گرفته و به آنها عمل کنید تا حداقل نیمی از راه را درست رفته باشید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :