جادوی ذهنی دویدن بر روی تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 29 مرداد 1396 در ساعت 15 : 18 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

جهت تاثیر بیشتر تمرین با تردمیل و اثرات مثبت آن بر روی ذهن شما بهتر است تردمیل را در مکانی قرار دهید که اطرافتان خلوت باشد، همین کار باعث می شود ذهن شما روی دویدن بر دستگاه تردمیل متمرکز شده و خیلی راحت تر به کاهش وزن و چربی سوزی بپردازید، سعی کنید اشیائی که دارای انرژی منفی هستند را از تردمیل خود دور نگهدارید و در یک محیط آرامش بخش و دلپذیر با هوای مطبوع به دویدن بر روی تردمیل بپردازید. افکار منفی را از خود دور کنید و با آرامش خیال خود را در ریتم نفس کشیدنتان غرق کنید.

مغز انسان دارای ساختار عصبی خاصی برای حافظه و یادگیری است که به هیپوکامپ معروف است، برای مثال شخصی که دچار آلزلیمر شده است هیپوکامپ اولین قسمت از مغز است که دچار مشکل فیزیکی شده است و پردازش اطلاعت در مغز این فرد به مشکل خورده است. بر اساس تحقیقات به عمل آمده ثابت شده است که با دویدن 20 دقیقه بر روی تردمیل سلول های عصبی جدید در هیپو کامپ رشد می کند، و بعد از پایان تمرین بهترین زمان برای یادگیری و به خاطر سپردن مطالب است.

هیپوتالاموس تنظیم کننده دمای بدن و همچنین یک ساختار عصبی در مغز است که ارتباط مستقیم با احساس گرسنگی، تشنگی، متابولیسم و خستگی فرد دارد، حال ورزش هوازی چه تاثیری بر روی این سیستم عصبی دارد؟ زمانی که شروع به دویدن بر روی دستگاه تردمیل می کنید باعث بالا بردن رشد سلول های عصبی در این ناحیه از مغز می شوید بنابر این بدن شما نسبت به موارد ذکر شده در بالا هشدار نشان می دهد و از مصرف بیش از اندازه غذا توسط شما پیشگیری می کند و همین طور رشد سلول های عصبی در بدن باعث افزایش سلامت در بدن شما می شود.

دویدن پایه مهم بسیاری از ورزش ها است بنابر این یادگیری این ورزش برای ورزشکاران به طور قطع بسیار مهم است، قرار دادن تردمیل در جلوی آینه برای بسیاری از افراد باعث روحیه بخشیدن به این دسته از افراد می شود، و این کار باعث اصلاح شیوه دویدن در افراد نیز می شود، به این ترتیب که با قرار دادن تردمیل در مقابل آینه قدی و مشاهده نحوه دویدن خود، در صورت نیاز تغییراتی در آن ایجاد می کنند یا بر روی تکنیک های مورد نظر خود تمرین می نمایند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :