دلایل مهم ورزش در هنگام صبح

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 10 تير 1396 در ساعت 20 : 41 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

ورزش کردن مجموعه کارها و فعالیت های بدنی می باشد که موجب سلامتی و شادمانی شما می شود. از جمله مهم ترین مزیت ورزش، رسیدن به سلامت کامل جسمانی و روانی می باشد. برای داشتن سلامت کامل بدنی انجام ورزش یک کار ضروری و مهم در برنامه های روزمره آنان به شمار می رود.ورزش در هر زمان از روز در مقابل انجام کارهای بدون تحرک و ساکن ماندن مانند تماشای تلویزیون بهتر است، اما این سوال پیش می آید که صبح ورزش کردن بهتر است یا عصر و شب؟

سلیقه افراد با یکدیگر متفاوت است. برخی افراد صبح ورزش کردن را دوست دارند و برخی دیگر مایل هستند پس از اینکه یک روز سخت کاری را پشت سر گذاشتند برای رفع خستگی ورزش کنند. چنانچه در هنگام صبح ورزش کنید، فرصت کافی برای دوش گرفتن پس از آن را دارید. می توانید قبل یا بعد از آن صبحانه بخورید و معمولا در زمان صبح سرحال تر از دیگر اوقات روز می باشید.

هنگامی که صبح می دوید باعث می شود تا خواب شب شما مختل نشود. ورزش با تردمیل در صبح باعث می شود تا نیازی خارج شدن از منزل رفتن پیدا نکنید و بدون مشکل در خانه ورزش کرده و از مزایای دویدن بهره مند بشوید.بهترین و کارآمد ترین زمان استفاده از تردمیل از نظر کارشناسان ورزشی و محققان در زمان صبح بین ساعات 10 تا 11 صبح می باشد.

صبحانه از مهم ترین وعده های غذایی به شمار می آید و 30 دقیقه پیش از دویدن میان وعده یا صبحانه میل کنید تا هم کارایی شما بالا رود و هم سلامت بدنتان به خطر نیفتد، زیرا با شکم خالی ورزش کردن باعث می شود تا عضلات بدن تحلیل رود.برای آنکه ورزش تاثیرات مثبتی برای شما داشته باشد، باید به ورزش خود تداوم ببخشید، ورزش متداوم باعث می شود تا انگیزه شما بالا برود و بتوانبد به نتایج دلخواه زودتر برسید.

ورزش کردن در صبح ذهن شما را آزاد کرده و قدرت یادگیری شما را نیز بالا می برد. ورزش کردن در صبح برای دانشجویان و دانش آموزان بسیار مناسب است تا ذهنشان آماده یادگیری بشود.ورزش در صبح باعث می شود تا شما صبح زود از خواب بیدار شوید و بیدار شدن در صبح متابولیسم بدن را افزایش می دهد و شما را سرحال تر می کند. اگر صبح زیاد بخوابید تا غروب کسل خواهید بود و روز خود را به کل از دست می دهید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :