راه و رسم استفاده از تردمیل در خانه

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 25 آبان 1396 در ساعت 9 : 55 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل‌ و انواع ابزارهای ورزشی که برای استفاده در خانه طراحی و ساخته شده‌اند، از بهترین دستاوردها برای کمک رسانی به انسان ها محسوب می شوند و می توانند مشکل‌گشا برای کمبود زمان ما باشند با استفاده از تردمیل می توان در هر زمان از شبانه روز ورزش کرد. در مواقعی که در خانه زمان زیادی نداریم و می خواهیم ورزش کنیم از تردمیل استفاده می کنیم و در آن زمان می توانیم به کارهای دیگر بپردازیم تا هم از زمان استفاده خوبی کرده باشیم و هم گذر زمان را متوجه نشویم.

در زمانی که از تردمیل استفاده می شود باید به سرعت و زمان توجه گردد. این موارد باید با شرایط بدنی هر فردی متناسب باشد. ابتدا ورزش را آهسته و با سرعت کم شروع نمایید. تردمیل دارای برنامه های از پیش تعیین شده دقیق و خذاب می باشد که می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید و همین طور امکان گوش کردن به موزیک در برخی از مدل های تردمیل وجود دارد و با موزیک این امکان برای شما فراهم می شود که در هنگام ورزش دچار یکنواختی نشوید.

اگر دارای اضافه وزن می باشید و در پی آن هستید که با تردمیل ورزش روزانه کنید بهتر است از برنامه های طراحی شده تردمیل استفاده کنید و این کار را به طور مداوم روزانه انجام داده و رژیم غذایی را فراموش نکنید. به مرور با بالا رفتن آمادگی جسمانی میزان سرعت را بیشتر کنید.

ورزش را با سرعت آهسته شروع کنید و در آخر نیز ورزش را با سرعت کم به پایان برسانید. اگر طرز استفاده از تردمیل را ندانید ممکن است به بدن آسیب برسانید و سلامتی خود را به خطر بیاندازید.افرادی که ناراحتی قلبی یا بیماری خاصی دارند برای برنامه ورزشی باید با پزشک خود مشورت کنند.

تردمیل ورزش راحتی است به همین دلیل مردم آن را انتخاب می کنند. با تردمیل می توان در سرما و گرما و زمان طوفان و تاریکی و غیره ، بدوید. با استفاده از تردمیل زمان خود را در ترافیک شهری برای رسیدن به باشگاه هدر نمی دهید.

با استفاده از تردمیل می توانید در هر زمان صبح و شب ورزش کنید. استفاده از تردمیل به خصوص برای خانم ها اهمیت دارد، می توانند از بسیاری حوادث غیر مترقبه در خارج از خانه ایمن باشند و در زمان ورزش با تردمیل تلویزیون تماشا کنند یا تلفنی با دوستانشان صحبت کنند.

گاهی افراد سالم هم دچار افت فشار خون می شوند بنابراین باید هنگام استفاده از تردمیل مراقب سلامتی تان باشید و با مشاهد افت فشار خون در هنگام ورزش با تردمیل در این حالت بهتر است ورزش را متوقف کرده و به پزشک مراجعه نمایید. البته گاهی افت فشار خون می تواند دلایل دیگری مانند تغذیه نامناسب داشته باشد و می توان آن را به راحتی حل کرد. چنانچه بیماری ها و درد هایی مانند زانو درد، کمر درد و ... دارید می توانید از تردمیل استفاده کنید.

اگر چنانچه افراد بیماری خاصی دارند یا افراد مسن قبل از شروع ورزش با تردمیل با مراجعه به پزشک تست قلب و تنفس بدهند تا با راه رفتن یا دویدن مشکلی برای آنها به وجود نیاید. یک کارایی خاص تردمیل این است که با توجه به میزان ضربان قلب شما سرعت خود را کم و زیاد می نماید تا سیستم قلب و عروق شما آسیب نبیند و فشاری به آن وارد نشود.

در زمان استفاده از تردمیل باید موارد مربوط به درست دویدن وپیاده روی کردن را رعایت کرد. برای نمونه بعضی افراد هنگام راه رفتن یا دویدن روی تردمیل کفش نمی پوشند در صورتی که این کار اشتباه است و موجب بروز صدمه و آسیب های فردی می شود. برای استفاده از تردمیل باید حتما از کفش ورزشی استفاده کرد. اگر توانستید دویدن را در برنامه روزانه خود وارد کنید می توانید با دویدن میزان اکسیژن بدن خود را افزایش دهید که این امر با تردمیل بیشتر از دوچرخه می باشد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :