علت ساخت تردمیل چه بود؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 2 دی 1395 در ساعت 10 : 24 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

از زمانیکه علم پیشرفت زیادی کرد ، زندگی بشر نیز ماشینی تر شد و انسان ها کم تحرک تر و تنبل شدند ؛ لذا بیماری های زیادی که معمولا دلیل آن چاقی بدن بوده است در بین افراد جامعه شایع گردید؛ به همین دلیل تمام سازندگان و مخترعین تجهیزات و لوازم ورزشی می کوشند وسایلی بسازند که همه اقشار جامعه بتوانند در فضای محدود منزل یا باشگاه به ورزش بپردازند.

تمرین کردن شخص را قدرتمند می نماید و علاوه بر بالا رفتن توانایی در انجام امور روزمرهاعتماد به نفسش بیشتر شده و به بدنی متناسب دست پیدا می کند ، احساسات مثبتی در ورزشکار به وجود بیاید و بهتر بتواند فشارها و استرس های روانی زندگی را مدیریت کند؛ به طوری که کیفیت زندگی روزمره بالا برود.

تردمیل یک وسیله و دستگاه برای انجام ورزش هوازی می باشد ؛ ورزش هوازی از جمله تمریناتی می باشد که در مدت نسبتا طولانی با اندازه متوسط انجام می گردد و در حین آن ضربان قلب بالا می رود، نفس کشیدن به صورت عمیق تر و به دلیل اکسیژن رسانی بیشتر سوخت و ساز افزایش پیدا می کند و مقدار چربی سوزی بیشتر می گردد .

این مدل تمرینات با تقویت مفاصل و عضلات استحکام بیشتری به استخوان ها و اسکلت بدن می بخشد؛ به طور کلی تمرینات ورزشی سلامتی را افزایش داده و کارآیی انسان را بالا می برد؛ زیرا با تمرینات مستمر و تکرار نمودن این تمرینات ورزشی آمادگی جسمانی شخص بیشتر می گردد .

هر فردی امروزه به دلیل پرداختن به مشاغل کم تحرک،و در دسترس نبودن فضای خوب و ایمن، کمبود وقت و... هیچ فرصتی پیدا نمی کند جهت ورزش کردن به فضای مناسبی برود؛ لذا وسیله های ورزشی متعددی وارد بازار شدند و محبوبیت زیادی پیدا کردند. در بحث استفاده از دستگاه های خانگی تردمیل بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است؛ به طوری که 60 درصد مردم جهان به خرید این دستگاه ورزشی روآورده اند.

افرادی که هرروز ورزش می کنند ، دارای طول عمری بیشتری می باشند و در طول مدت عمر خودشان مقداری کمتر ممکن است به بیماری های همچون بیماری های قلب- عروقی، دیابت نوع 2، انواع سرطان، پوکی استخوان، آلزایمر و... بشوند.

با حرکت دادن تمامی مفاصل بدن در حین تمرین کردن ، انعطاف پذیری بدن بالا می رود و هر چه این حرکات بیشتر باشد انعطاف پذیری بیشتر می شود. با بالارفتن سن انعطاف پذیری بدن نیز کاهش می یابد . تمرینات ورزشی باعث افزایش یافتن مقدار تعادل ما بین ماهیچه ها و چربی ها می گردد و مقدار حجم توده عضلات را بیشتر می کند؛ هر چقدر مقدار حجم عضلات بدن بیشتر باشد، سوخت و ساز بیشتر می شود؛ عضلات بافت بسیار مهمی هستند که انرژی بدن را تامین می کنند و وجود آن باعث تناسب اندام و کاهش وزن خواهد شد.

انجام دادن تمرینات ورزشی هوازی بر روی تردمیل ، مثل ورزش ایروبیک اکسیژن رسانی را افزایش می دهد؛ لذا قند ها و چربی های اضافی به انرژی تبدیل می شوند. دویدن بر روی دستگاه تردمیل مقاومت بدن را در مقابل بیماری های میکروبی و عفونی بیشتر می کند و در اصل سیستم ایمنی بدن مقاوم تر می شود.هنگامیکه بیشتر از 30 دقیقه با تردمیل ورزش می کنید مغز هورمون اندروفین آزاد می کند. این ماده شیمیایی مسکن طبیعی بدن شناخته شده است که سبب ایجاد سرزندگی و شادابی می شود؛ بنابراین می توانیم بگوییم ورزش مانند یک داروی ضد افسردگی عمل می کند.

انجام دادن تمرین ورزشی با تردمیل سیستم گوارشی را بهبود می بخشد و از یبوست مزمن جلوگیری می نماید. خانم هایی که به دلیل تنبلی تخمدان یا مبتلا بودن به سندرم تخمدان پلی کیستیک قاعدگی نامنظمی دارند با انجام دادن ورزش هورمون های بدنشان تنظیم می گردد.

تحقیقات صورت گرفته نشان داده اشخاصی که در داخل خانه خود و به دور از هیاهو و آلودگی هوای بیرون به ورزش مشغول می شوند کمتر دچار ریزش مو و مشکلات تنفسی می گردند . دویدن، تنش های زندگی روزمره را می کاهد و تعداد سلولهای مغزی را بالا می بردکه همین امر منجر به ارتباطات بیشتر مغز با سایر اندام ها می شود؛ به طوری که متخصصین اعتقاد دارند دویدن به اندازه یوگا آرامش بخش است.

افرادی که از جوانی شروع به ورزش می کنند، در کهنسالی به آلزایمر و پوکی استخوان دچار نمی شوند؛ چون عضلات و ماهیچه های آن ها با ورزش قوام یافته است و در سن پیری نیز با استحکام بیشتری در کنار استخوان ها باقی می مانند و اکسیژن و مواد مغذی بیشتری به استخوان ها می رسانند؛ در نتیجه ورزش نه تنها بنیه بدن انسان را بیشتر می کند؛ بلکه عملکرد مغز را نیز بهبود می بخشد.

برخی از دوستان به دلیل چاقی و نارضایتی از شکل اندام خودشان، اعتماد به نفسی که داشته اند را دیگر ندارند و کمتر در اجتماع ظاهر می شوند؛ انسان یک موجود اجتماعی است و انزوا طلبی با ذات در تضاد می باشد. به این گونه افراد پیشنهاد می کنیم با تهیه یک دستگاه هوازی مانند تردمیل یا دوچرخه ثابت ورزش را در محیط منزل شروع کنند و همراه با یک رژیم غذایی سالم پیش بروند. پس از مدت 3 ماه تاثیرات چشمگیری در بدن خود مشاهده خواهند کرد و اعتماد به نفس و عزت نفسشان شان افزایش پیدا می کنند و به راحتی می توانند وارد محیط های اجتماعی بشوند.

اگر ورزش را جزیی از برنامه های اصلی و روزانه خود قرار دهید و هیچ گاه آن را ترک ننمایید دیگر اثری از چاقی در بدن خود مشاهده نخواهید کرد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :