فریم در تردمیل چه اهمیتی دارد؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 10 تير 1396 در ساعت 20 : 43 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در هنگام خرید تردمیل باید در مورد این دستگاه اطلاعات لازم را کسب کرده باشید و ویژگیهای مختلفی را که می تواند داشته باشد در نظر بگیرید؛ فریم دستگاه یک از این ویژگی ها محسوب می شود.فریم به قسمت بیرونی دستگاه گفته می شود که اجزای داخلی را در خود جا داده است و این بخش از دستگاه بر دوام و قدرت آن به طور مستقیم تاثیر می گذارد؛ در نتیجه خریدار باید بتواند کیفیت فریم دستگاه مورد نظر را تشخیص بدهد.

با ماشینی شدن زندگی بشر و رواج کم تحرکی به دلیل داشتن مشاغل بدون تحرک و پشت میز نشینی، چاقی و بیماریهای ناشی از آن در بین مردم شایع شد؛ به همین دلیل پزشکان و دانشمندان تاکید دارند ورزش هوازی را به عنوان یکی از بخش های اصلی زندگی به شمار بیاوریم و به آن توجه بیشتری نشان بدهیم.

ولی متاسفانه مشغله های زندگی خانوادگی و کاری به قدری زیاد شده اند که اغلب مردم فرصت پیدا نمی کنند در زمان مطلوب خود را به مکان های مناسب برسانند و تمرینات ورزشی انجام بدهند؛ به همین خاطر دستگاه های هوازی تولید و عرضه شدند و مورد استقبال مردم قرار گرفتند.

در این میان تردمیل در بحث استفاده از دستگاه های ورزشی خانگی بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است؛ به طوری که 60 درصد مردم دنیا به استفاده از این دستگاه پرداخته اند.تهیه یک تردمیل خانگی گامی بزرگ به سمت تغییر سبک زندگی و سلامتی می باشد، هر هزینه ای که در این راه خرج بشود در مقایسه با هزینه های هنگفتی که بعدها به دلیل بی تحرکی صرف مخارج درمان و توانبخشی خواهیم کرد، مقرون به صرفه است.

فریم تردمیل به دو روش ساخته می شود؛ بعضی از تردمیل ها با جوشکاری سر هم شده اند و بعضی دیگر ساختار پیچ و مهره ای دارند.تردمیل هایی که به وسیله پیچ و مهره سرهم شده اند بسیار با کیفیت و قوی هستند؛ ولی این طور نیست که تردمیل های جوشکاری شده بی کیفیت باشند؛ در هر صورت تعمیر اجزایی که با پیچ و مهره به هم وصل شده اند آسان تر و امکان پذیر تر است؛ با نگاه انداختن به ضمانت نامه می توانید متوجه کیفیت و دقت جوشکاری اجزا بشوید.

تردمیل های خانگی باید سبک باشند به همین دلیل اغلب از جنس آلومینیوم ساخته می شوند؛ اما در تولید تردمیل باشگاهی هم استفاده از فلز آلومینیوم بهتر است؛ این فلز به قیمت دستگاه می افزاید؛ زیرا تردمیل باشگاهی باید وزن بیشتری را متحمل بشود؛ در نتیجه آلومینیوم با کیفیت تر و بیشتری در ساخت دستگاه به کار خواهد رفت؛ به هر حال خرید دستگاه با کیفیت سرمایه گذاری امن تری است؛ خرید دستگاه مدرن که با تکنولوژی روز جهان ساخته شده، ایده آل می باشد و به سالن ورزشی رونق می بخشد.زمانی که یک شرکت تولید کننده محصول خود را طولانی مدت ضمانت می کند؛ یعنی به کیفیت آن محصول اطمینان دارد و از طرفی دستگاهی که بتواند وزن زیادی را متحمل بشود عموماٌ قدرتمند و با کیفیت است.

امروزه تردمیل هایی تولید شده اند که وزن بیش از 150 کیلوگرم را نیز تحمل می کنند.هنگام خرید تردمیلی را انتخاب نمایید که تحمل وزن آن 10 الی 15 کیلوگرم بیشتر از وزن شما یا سنگین ترین فرد خانواده که تمایل دارد از دستگاه استفاده کند باشد؛ در این صورت با دویدن بر روی دستگاه و ضربات شدیدی که پاهایتان به آن وارد می کند؛ دستگاه خراب نمی شود و عمر طولانی تری خواهد داشت.

فریم هایی که از جنس آلومینیوم ساخته شده اند و اجزای آن با پیچ و مهره به هم متصل شده، گران قیمت تر می باشند. هر کسی نمی تواند مانند یک متخصص جنس فریم و کیفیت تردمیل را تشخیص بدهد؛ این کار به تجربه و مهارت نیاز دارد؛ مشتری که برای اولین بار برای خرید تردمیل می رود، برای انتخاب باید به دو فاکتور دقت داشته باشد.1- بیشینه وزن قابل تحمل برای تردمیل 2- ضمانت نامه دستگاه

قابلیت تحمل وزن بالا به معنی استحکام بیشتر دستگاه است. فریم و اسلکلت تردمیل چه از جنس فولاد چه استیل و جنس آلومینیوم باشد 2 نوع طراحی بیشتر ندارد. 1- فریم کانال جعبه ای box channel frames 2- فریم کانال frame C channel؛ طراحی فریم های جعبه ای استحکام بالایی دارد و قدیمی تر است؛ به همین سبب گران قیمت تر نیز می باشد.این فریم متراکم و فشرده تولید شده و روان تر نیز کار می کند؛ ضمن این که جنبش و ظرافت آن نیز بیشتر است.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :