فواید ورزش در شب!

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 8 ارديبهشت 1397 در ساعت 15 : 13 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

ورزش یکی از ارکان مهم سلامتی و تناسب اندام است که اصولا انجام آن در صبح متداول است. خیلی از افراد به هر دلیلی از ورزش کردن در صبح زود امتناع کرده و شب ها شروع به تمرین می کنند با این حال بازهم از فواید خوب آن بهرمند می شوند. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که برای انجام ندادن تمرینات صبحگاهی دنبال بهانه اید و نداشتن وقت را دلیلی برای توجیه کردن خود می دانید، باید به شما بگوییم که در هر زمان حتی شب هم ورزش کردن مفید است. پس تنبلی را کنار بگذارید و اگر اول صبح نمی توانید 30 دقیقه ورزش کنید، شب به انجام آن بپردازید.

قرار نیست به خودتان فشار بیاورید یا تمرینات سنگین انجام دهید، همین که بتوانید مدتی بر روی تردمیل بدوید و یک پیاده روی ساده بر روی دستگاه داشته باشید، هم از سلامتی برخوردار خواهید بود و هم به تناسب اندام نزدیک شده اید. در این مقاله می خواهیم فواید ورزش برای آن دسته از افراد را خاطر نشان کنیم تا اگر صبح ها نمی توانند ورزش کنند، حداقل شب  به انجام آن بپردازند، با ما همراه باشید.

شب ها انرژی تان بیشتر است

اول صبح اصولا بدن از انرژی کمتری در مقایسه با شب برخوردار است. خیلی از افراد به دلیل عادت کردن به ورزش در اوایل صبح و داشتن انرژی بعد بیدار شدن از خواب، با صرف یک صبحانه مفصل ورزش را انجام می دهند. اما خیلی از افراد این انرژی مضاعف برای انجام ورزش در صبح را ندارند و نمی توانند به راحتی از خواب بیدار شوند. حتی اگر از خواب هم بیدار شوند نمی توانند ورزش کنند ، این دسته افراد بهتر است در شب و پس از پایان روز با انرژی شروع به ورزش کنند.

فشارهای عصبی طول روز را از بین می برید

یکی از بهترین راه کارهایی که می تواند مانند یک آرام بخش عمل کند و به افراد روحیه ببخشد، مطمئنا ورزش کردن است. وقتی یک روز سخت کاری را پشت سر می گذارید و آن را با استرس گذرانده اید با ساعتی ورزش کردن می توانید خود را آرام کنید. وقتی ورزش می کنید هورمون اندورفین در بدن تان ترشح می شود و مانند یک مسکن عمل می کند. این هورمون احساسی شبیه به مورفین را در بدن ایجاد می کند و به همین دلیل است که شما را از شر استرس های روزانه و خستگی کار رها کرده و باعث می شود به آرامش برسید.

متابولیسم بدن تان بهبود می یابد

سطح متابولیسم در هر فردی متفاوت است، برخی افراد دارای سرعت متابولیسم بالاتری نسبت به دیگران هستند که به راحتی می توانند کالری بسوزانند. برخی افراد نیز به سختی می توانند کالری های مصرفی در بدن شان را از بین ببرند و این به دلیل متابولیسم پایین در بدن آنهاست که بیشتر مستعد چاقی هستند.

طی تحقیقات به عمل آمده، مشخص شده است که ورزش در شب باعث می شود بدن افراد، تاثیر پذیری بیشتری از ورزش کردن داشته باشد. سطح گلوکز خون در شب هنگام برای افراد ورزشکار بیشتر از صبح است،به این معنا که راحت تر می توانید کالری ها مصرف شده در طول روز را بسوزانید.

شب ها راحت بخوابید

خیلی از افراد هستند که با ورزش کردن در شب خوابشان مختل می شود، اما بعضی ها برعکس هستند و ورزش کردن در شب باعث می شود که خواب راحتی داشته باشند. یکی از بهترین راه ها برای این افراد انجام ورزش های هوازی مانند تردمیل یا دوچرخه ثابت یا سایر دستگاه های هوازی است.

تحقیقات ثابت کرده است که ورزش های هوازی گزینه بسیار مناسبی برای داشتن خواب مفید در طول شب هستند، علاوه بر آن تمرینات استقامتی نیز همین تاثیر را دارند. مثلا ورزش هایی مانند وزنه زدن را به تمرینات خود بیفزایید زیرا باعث بهبود خواب در شب می شود.

نباید این را فراموش کرد که داشتن یک تناسب اندام عالی ربطی به زمان ورزش کردن تان ندارد، بلکه داشتن یک برنامه ریزی دقیق برای انجام روزانه آن شما را در رسیدن به اهدافتان یاری خواهد کرد. ورزش در هر زمان از روز مفید است و شما می توانید از فواید آن به راحتی بهرمند شوید. حتی ورزش در شب بیشتر برای افرادی مناسب است که شب ها انرژی مضاعف داشته و با بیدار شدن در صبح مشکل دارند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :