مطالب جدید علمی در مورد تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 1 آذر 1395 در ساعت 11 : 16 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل یک دستگاه ورزشی است که از سال ها پیش به عنوان یک دستگاه لاغری- ورزشی وارد بازار شده و همراه با علم و تکنولوژی روز جهان پیش رفته است. این وسیله که برای تمرینات هوازی مناسب می باشد و اغلب موتوردار است و شامل تسمه پهنی می شود که با چرخش به دور غلطک ها به حرکت درآمده و به کاربر امکان می دهد در زمان طولانی، مسافت زیادی را طی کند، بدون آن که جا به جایی انجام بشود؛ در واقع این دستگاه امکان انجام ورزش پیاده روی و دویدن را در فضای کوچک باشگاه و منزل فراهم می آورد.

اینک این دستگاه در انواع تردمیل باشگاهی و تردمیل خانگی و تردمیل آبی موجود می باشد و افراد می توانند با توجه به نیازهای خود دستگاه مناسبی را تهیه کرده و به ورزش بپردازند.در هنگام خرید تردمیل می بایست به نکات گوناگونی توجه داشته باشید تا بتوانید خرید مناسبی انجام بدهید.

اولین مسئله ای که به ذهن خریدار می رسد قیمت تردمیل است؛ البته هر کس با توجه با بودجه خود خرید انجام می دهد؛ اما می بایست بدانید فاکتورهایی همچون قدرت موتور،، فضای دویدن یا عرض تسمه، نوع شیب دستی یا برقی تک کاره یا چند کاره بودن دستگاه، کشور سازنده و برند دستگاه در قیمت آن تاثیر دارد. هرگز به سراغ تردمیل دسته دوم نروید؛ چون شما اطلاع ندارید صاحب قبلی دستگاه به چه صورت از آن استفاده و مراقبت کرده است؛ ممکن است موتور تردمیل نیم سوز شده باشد و با خرید آن به دردسر بیفتید.

به اطلاعاتی که مانیتور تردمیل در اختیار کاربر قرار می دهد دقت کنید؛ نمایشگر دستگاه باید حداقل زمان، مسافت، سرعت، کالری مصرف شده و ضربان قلب کاربر را نشان بدهد؛ این اطلاعات بسیار مفید هستند. هر چه کارآیی و امکانات دستگاه بیشتر باشد، قیمت آن بالا می رود؛ با این اطلاعات می توان یک الگوی ورزشی مناسب را طراحی کرد و بر اساس آن پیش رفت.

به حداکثر وزن قابل تحمل برای تردمیل توجه داشته باشید و مطمئن شوید دستگاه برای وزن شما یا سنگین ترین عضو خانواده که مایل است با آن تمرینات ورزشی انجام بدهد، مناسب است. وزن قابل تحمل برای تردمیل به جنس بدنه، ابعاد تسمه، ابعاد دستگاه و قدرت موتور بستگی دارد.

تردمیلی تهیه کنید که بتوانید هر روز به مدت طولانی با آن ورزش انجام بدهید. معمولاٌ کمترین قدرت موتور تردمیل 1.5 اسب بخار می باشد؛ برای منزل دستگاهی را انتخاب نمایید که 2 الی 3 اسب بخار توان داشته باشد. قدرت موتور تردمیل باشگاهی باید بیشتر از 3 اسب بخار باشد. تردمیل نباید سرو صدای زیادی ایجاد نماید؛ کم صدا بودن این وسیله نشانه طراحی خوب و مرغوبیت قطعات مکانیکی آن است و به توان موتور ربطی ندارد.

در صورتی که مایلید به ماهیچه های پایین تنه خود فرم بدهید و عضله سازی بکنید، شیب دستگاه را بالا ببرید؛ راه رفتن و دویدن در شیب سربالایی عضلات را تقویت می کند و مانند زمانی است که وزنه به پای خود بسته اید؛ با شیب 10 درصد این حالت ایجاد خواهد شد.وقتی برنامه ی تمرینی شما طوری است که باید مدام شیب دستگاه را کم و زیاد بکیند بهتر است برای راحتی کار تردمیلی داشته باشید که شیب آن برقی بوده و به صورت اتوماتیک و با فشار یک دکمه تنظیم بشود.

پیش از خرید تردمیل را روشن کرده و چند دقیقه با سرعت کم بر روی آن راه بروید؛ در این هنگام نباید احساس لرزش کنید؛ بدین ترتیب تلنگر نوار نقاله را چک کرده اید که نباید وجود داشته باشد.سرعت تردمیل اکثراٌ از 0.5 کیلومتر در ساعت شروع شده و به 15 الی 20 کیلومتر در ساعت می رسد؛ البته تردمیل هایی هستند که سرعت شان به بیش از 40 کیلومتر در ساعت نیز می رسد که برای افراد حرفه ای مناسب می باشد. بهتر است تغییر سرعت به سادگی و با فشار یک دکمه امکان پذیر باشد.

بعضی از تردمیل ها مجهز به پروتزهای مصنوعی هستند که به دستگاه شیب منفی یا قابلیت حرکت رو به عقب را می دهد. شیب منفی دویدن در شرایط سرپایینی را شبیه سازی می کند و معمولاٌ بین 10 الی 16 درصد متغیر می باشد. سرعت منفی دستگاه را نیز چک کنید.

شروع و پایان حرکت دستگاه می بایست روان و آرام باشد تا به اندام ورزشکار ضربه وارد نشود. اکثر تردمیل های مدرن به ضربه گیرهایی مجهز هستند که از عضلات، مفاصل و ستون فقرات ورزشکار را پشتیبانی می کند. زمانی که نوار نقاله خاصیت ضربه گیری داشته باشد امکان دویدن بر روی سطح انعطاف پذیر و نرمی به وجود می آید.تردمیل باید بتواند در شیب زیاد نیز سرعت خود را حفظ کند و نباید در این حالت نامتعادل بشود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :