نحوه جلوگیری از گردن درد بعد از تمرین با تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 29 مرداد 1396 در ساعت 15 : 19 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

ورزش بر روی تردمیل یکی از هیجان انگیز ترین ورزش هایی است که میتوانید برای کمک به حفظ سلامتی و قلب و عروق خود انجام دهید فقط مشتاقان این کار و این ورزش متوجه بهبود سلامتی و عملکرد بدن خود در صورت استفاده درست و مداوم از آن میشوند و همچنین موقعی که بیرون از خانه نمیتوانید بدوید و ورزش کنید فوق العاده وسیله ای کارآمد به حساب می آید .دویدن بر روی تردمیل از ورزش های مرفه برای انجام در خانه است برای تناسب اندام و تندرستی که موجب بهبود سطح تنفس ، آهنگ مناسب ضربان قلب و ... میگردد.

حتما قبل از دویدن بر روی تردمیل به آن شیب دهید ، شیب دادن به تردمیل کمک میکند ورزش هایی چون کوهپیمایی را تجربه کنید که برای سلامتی بسیار عالی است و موجب سلامتی و تناسب اندام شما میشود اگر درست ورزش کنید هیچگاه دچار مشکلات ناشی از مصدومیت و عوارض ناشی از گردن درد نخواهید شد .

توصیه های عمومی :

1- قبل و بعد از ورزش با تردمیل به طور متوسط 5 دقیقه ورزش کنید ، ورزش قبل از تمرین با تردمیل موجب گرم شدن و بعد از آن موجب جلوگیری از سردشدن ناگهانی شما میشود که این امر بسیار مهم است البته اینگونه تمریناتی که انجام میدهید باید هوازی باشد .

2- حتما باید سر و گردن خود را صاف و کشیده نگه دارید و کمر خود را قوز نکنید چراکه در درازمدت موجب گردن درد و دردعضلانی بدن شما میگردد برای این منظور و اطمینان از اینکه روی تردمیل صاف می ایستید از آینه بلند استفاده کنید .

3- در هنگام شروع تمرین با تردمیل که دست های خود را به دسته ها گرفتید ، کم کم سعی کنید دست های خود را رها کنید و با دستان آزاد و رها به انجام تمرین بپردازید .

4- یک ریتم خاصی را موقع تمرین حفظ کنید برای این منظور میتوانید از موسیقی کمک بگیرید موسیقی گوش دادن هنگام تمرین و دویدن بر روی تردمیل موجب میشود از یک الگوی خاص پیروی کنید .

5- همیشه به مقدار کافی هم در هنگام دویدن روی تردمیل و هم پس از آن آب بنوشید که این امر موجب بالارفتن سوخت و ساز بدن شما و کمک به متابولیسم میکند .

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :