نوشیدنی های ورزشی مناسب دویدن

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 10 تير 1396 در ساعت 20 : 42 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

یک دونده وقتی تمرینات پیاده روی و دویدن انجام می دهد، مقدار قابل توجهی از آب از دست می دهد و به همین دلیل بدن به تأمین آب لازم نیازمند است، اما برای تأمین آب بدن علاوه بر نوشیدن آب، نوشیدنی های مناسب دیگری نیز می توان جایگزین آب کرد.چنانچه مدت زمان تمرین شما کوتاه بود و تا نیم ساعت طول کشید، نوشیدن آب برای شما کفایت می کند و حتما برای تأمین آب لازم بدن، قبل، بعد و همچنین هنگام تمرینات ورزشی آب بنوشید.

اگر بر روی تردمیل با سرعت زیاد می دوید، پیشنهاد می شود پس از تمرین هوازی، شیر کاکائوی کم چرب بنوشید. نوشیدن شیرکاکائو میزان کربوهیدرات و پروتئین بدن را تنظیم می کند تا عضلات پس از انجام ورزش احیا شوند.شیر کاکائو دارای ویتامین D، کلسیم می باشد و نسبت به دیگر نوشیدنی های ورزشی از قیمت پایین تری برخوردار است، ولی به همان اندازه کارایی دارد.اگر تمرین هوازی یک ساعته را پشت سر گذاشتید، حتما پس از تمرین شیرکاکائو مصرف کنید.

نوشیدنی های ورزشی هستند که برای احیا و بازیابی الکترولیت بدن پس از ورزش های سخت و نفس گیر استفاده می شوند. این نوشیدنی ها نسبت به شیر کاکائو حمل آسان تری دارند و برای افرادی که به لاکتوز حساسیت دارند نیز مناسب تر هستند.این نوع نوشیدنی های ورزشی مناسب برای تمرینات بیش از یک ساعت می باشند و چنانچه هدف شما از تمرین هوازی لاغری می باشد، باید حواستان به مقدار استفاده این نوشیدنی ها باشد.

دانشمندان بر این باور هستند که مصرف قهوه پیش از تمرینات ورزشی موجب بهبود یافتن و افزایش توان ورزشکار می شود. کافئین و قهوه مقاومت بدن را بالا می برند و قهوه از عملکرد کبد، قلب و مغز نیز محافظت می کند.استفاده از چای سبز برای تأمین آب بدن طی ورزش هایی به مدت حداقل یک ساعت مناسب می باشد. به یاد داشته باشید که چای سبز را سرد بنوشید و نوشیدن چای سبز موجب کاهش وزن و آب شدن چربی های شکم نیز می شود.

چای سبز را می توانید پیش از انجام ورزش یا بعد از صرف غذا بنوشید. اگر لاغری یکی از اهداف شما برای ورزش است، قند و شکر به آن اضافه نکنید.بهتر است در هنگام ورزش از نوشیدنی هایی استفاده کنید که سدیم، پتاسیم و کلر کمی داشته باشند و از نوشیدنی هایی که دارای طعم دلپذیری هستند استفاده کنید که اشتیاق شما را به مصرف آنها بیشتر کند و به همین دلیل مقدار مصرف مایعات شما بالاتر برود.

برای 15 تا 30 دقیقه تمرین هوازی، نوشیدن 300 میلی لیتر مایعات توصیه می شود که به اندازه یک آب معدنی کوچک می باشد.اگر تمرین شما 10 تا 15 دقیقه طول کشید، به مقدار 100 الی 200 میلی لیتر مایعات مصرف کنید؛ چیزی در حدود دو سوم یک آب معدنی کوچک.برای آنکه درست و اصولی مایعات مصرف کنید به فرمان تشنگی نباید گوش کنید و منتظر دریافت آن نباشید، و بر اساس زمان بندی منظمی آب مصرف کنید، زیرا در زمان انجام تمرین فرمان تشنگی به تأخیر می افتد و دارای اختلال است.

از مصرف مایعاتی که دارای الکل هستند بپرهیزید. مایعات حاوی الکل ادرار آور هستند و همین امر موجب کاهش محسوس آب بدن می شود.مایعاتی که کافئین و گلوکز بالایی دارند را هرگز مصرف نکند، از جمله این نوع مایعات می توان به نوشابه اشاره کرد که مفید نمی باشند و برای بدن ضرر زیادی را به دنبال دارند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :