چگونه با استفاده از چربی سوزهای طبیعی متابولیسم بدن را بالا ببریم؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 19 فروردین 1398 در ساعت 10 : 43 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

میدانید که بحث سوخت و ساز و فعالیت بدن برای داشتن تناسب اندامی ایده آل بسیار اهمیت دارد و این موضوع یک از بحث های مهم در دنیاست. امروزه در سراسر دنیا داروها و وسایل های زیادی تولید شده اند که کمک کنند تا سوخت و ساز بدن بیشتر شود. این روش ها اغلب عوارضی را برای بدن به همراه دارند و پزشکان به این نتیجه رسیده اند که بهترین کار برای سلامت نگه داشتن بدن آن است که بتوانیم با راه های طبیعی میزان سوخت و ساز بدن را بالا ببریم. مکمل‌های مغذی و البته طبیعی برای افزایش سوخت و ساز بدن و کاهش جذب چربی و چربی سوزی در طبیعت اطراف ما وجود دارند و فقط باید با کمی آگاهی به جا و به اندازه از آنها استفاده کنیم تا به نتایج دلخواهمان برسیم. در ادامه این مقاله به چند مورد از مواردی که کمک می کند چربی سوزی طبیعی داشته باشید به کاهش وزن سریع برسید، اشاره خواهیم کرد.

کافئین کافی مصرف کنید

تحقیقات بسیاری ثابت کرده است که مصرف کافئین سبب می شود سوخت و ساز بدن بیشتر شده و در نتیجه علاوه بر مزایای زیاد آن شاهد چربی سوزی خوبی در بدن تان باشید. کافئین قادر است در طول یک یا دو ساعت، سوخت و ساز بدن را افزایش دهد. مصرف کافئین سبب می‌شود، چربی‌های بیشتری در بدن به عنوان سوخت مصرف شوند. البته جالب است بدانید تاثیر کافئین در مد زمان طولانی کمتر از دفعات اولیه خواهد بود و بهتر است آن را در حد متعادل مصرف کنید. استفاده بیش از حد کافئین می تواند به بدن آسیب جدی جبران ناپذیری نیز وارد کند که باید به آنها توجه داشته باشید.

چای سبز معجزه می کند

هم می توانید چای سبز بنوشید و روزانه یک الی دو فنجان از این گیاه مفید استفاده نمایید یا از عصاره آن که به صورت قرص و کپسول تولید می شود مصرف کنید. عصاره‌ چای سبز سرشار از کافئین و ترکیبی شیمیایی «اپی‌گالوکتشین گالات» است که به سوختن چربی‌ها کمک می‌کنند.

پودر پروتئین بخورید

پودر پروتئین برای افرادی که ورزشکار هستند و در طی روز مدت زمانی را به ورزش کردن می پردازند لازم است و به آنها کمک می کند تا چربی سوزی خوبی را در بدن داشته باشند. بهترین کاری که بهتر است برای رسیدن به تناسب اندام و البته سلامتی انجام دهید آن است که حداقل روزانه ورزش ساده ای را منظم انجام دهید. خرید انواع دستگاه های هوازی مانند تردمیل کمک می کند تا در هر ساعتی از شبانه روز بتوانید راه بروید و فعالیت ساده برای افزایش سوخت و ساز بدن تان داشته باشید. خوردن پودر پروتئین در زمان اجرای ورزش باعث می‌شود سوخت‌ وساز بدن شما برای سوزاندن چربی‌ها بیشتر شود و البته سطح اشتهای شما را متعادل نگه می دارد. مصرف پودر پروتئین به حفظ توده‌ی عضلانی بدن کمک زیادی خواهد کرد و با کنترل اشتهایتان سرعت چربی سوزی بدن تان را نیز افزایش خواهد داد. کشک، کازئین (پروتئین شیر) یا پنیر بی‌چربی، سویا، تخم مرغ و پودرهای پروتئین گیاهی منابع خوبی از پروتئین هستند که بهتر است از آنها روزانه استفاده نمایید.

فیبر محلول را فراموش نکنید

اگر مطلع نیستید باید به شما یادآوری کنیم که فیبر در دو نوع فیبر محلول و نامحلول وجود دارد. فیبر محلول با کم‌ کردن اشتها به سوزاندن چربی‌ها کمک می‌کند و در بیشتر شدن احساس سیری ما نقش زیادی دارد. فیبر محلول PYY و GLP-1 را افزایش و سطح هورمون گرسنگی یعنی «گرلین» را کاهش می‌دهد. فیبر محلول روند انتقال مواد مغذی به روده را کمتر کرده و بدن فرصت دارد مواد غذایی را هضم و جذب کند و در نتیجه شما در مدت زمان بیشتری احساس سیری دارید. فیبر محلول با کاهش جذب کالری از مواد غذایی مصرفی نیز به سوختن چربی‌های کمک می‌کند.

یوهمبین مصرف کنید

"یوهمبین" پوست تنه‌ی درخت «پازیسنیستیلیا یوهیمب» (Pausinystalia yohimbe) می باشد که در آفریقای مرکزی و غربی موجود است. یوهمبین برای تقویت قوای جنسی و البته سوزاندن چربی‌ها بسیار مفید می باشد. «یوهمبین» با مسدود ساختن گیرنده‌های آدرنرژیک آلفا دو، زمینه‌ی سوزاندن چربی‌ها را فراهم می کند. این ماده نوعی اسید آمینه است که با کاهش اشتها به سوزاندن چربی‌ها کمک می‌کند.

سینِفرین، عصاره‌ دانه‌ی قهوه سبز، اسید لینولئیک متصل، ال کانیتین از مکمل های شناخته شده برای چربی سوزی هستند که می توانید آنها را مورد استفاده قرار دهید و در زمان ورزش شاهد نتایج بهتری در بدن تان باشید.

همان طور که می دانید مکمل های چربی سوز زیادی در بازار وجود دارند و می توانید به راحتی از تمام آنها استفاده کنید که البته باید بدانید که تمام آنها اثرگذاری لازم را ندارند و گاهی می توانند به بدن آسیب هم برسانند.

یادتان باشد که مکمل‌های چربی سوز طبیعی هم نمی‌توانند جایگزین ورزش یا رژیم غذایی مناسب شوند و در کنار ورزش و تغذیه‌ی سالم اثرگذار خواهند بود. فراموش نکنید کپسول و قرص نمی توانند برای رسیدن به تناسب اندام شماجادو کنند و این مکمل ها زمانی تاثیر می گذارند که ورزش و رژیم را نیز در کنار هم فراموش نکنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :