چگونه با تردمیل بدون آسیب دیدگی ورزش کنیم

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 31 مرداد 1396 در ساعت 11 : 11 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

همان طور که میدانید تردمیل؛ دستگاهی هوازی می باشد که افراد با هر سن و سالی به راحتی می توانند در خانه با آن ورزش انجام دهند و دیگر لازم نیست نگران آلودگی هوا، سرما یا گرما و... باشند.برای انجام دادن ورزش بر روی تردمیل باید چند نکته را رعایت کنید تا دچار آسیب دیدگی و مشکلی نشوید.

در زمان استفاده از تردمیل فرم اصلی بدن را حفظ کنید و سعی داشته باشید تا بدن در موقعیت مناسبی قرار بگیرد. مفاصل نباید بیش از اندازه تحت فشار قرار بگیرند، زیرا اگر دچار مشکل بشوند قادر نخواهید بود به ورزش کردن ادامه بدهید.در زمان استفاده از تردمیل دستگیره ها را بگیرید تا زمانی که بتوانید تعادل را حفظ کنید. زمانی که تعادل را حفظ کردید دستگیره ها را رها کنید تا در سرعت های بالا دچار مشکل نشوید.

در ابتدای شروع برنامه ورزشی خود تمرینات سبک تری انجام بدهید و با بالا رفتن آمادگی جسمانی تمرینات سنگین تری را اجرا کنید؛ از افزایش سرعت تردمیل به صورت ناگهانی جدا خودداری کنید، زیرا تعادلتان بهم خواهد خورد و آسیب می بینید.در زمان استفاده از تردمیل کفش های مناسب استفاده کنید. کفشی که پا در آن راحت باشد و بتواند فشارهای منفی که بر اثر راه رفتن یا دویدن به بدن وارد می شود را جذب کند.

کفش هایی برای دویدن طراحی شده اند که وزن کمتری دارند و سبک تر هستند و میتوانند ضامنی برای کمر و ستون فقرات باشند.در زمان استفاده از شیب تردمیل دقت کنید تا کمر خمیدگی نداشته باشد و اگر به تازگی ورزش را شروع کرده اید و پاهای ضعیفی دارید، اجازه بدهید زمانی که آمادگی جسمانی شما افزایش پیدا کرد از شیب تردمیل استفاده کنید تا دچار درد عضلات نشوید و مشکلی به وجود نیاید.

در زمان انجام تمرینات گرم کردن و سرد کردن بدن را فراموش نکنید. در زمان شروع ورزش بدن سرد است و معمولا انعطاف پذیری لازم را ندارد. بهتر است بدن را حتی برای مدت زمان کوتاهی هم شده گرم کنید و با انجام دادن حرکات کششی نرمشی به مدت 5 الی10 دقیقه آن را آماده ورزشی سنگین تر کنید.

بعد از پایان تمرینات هم به یکباره ورزش را رها نکنید؛ با یکباره رها کردن تمرین عضلات سفت خواهند شد و ورزشکار دچار انقباض ماهیچه ها می شود. بهتر است 5 دقیقه قبل از اتمام تمرین سرعت تردمیل را کم کنید و به آرامی روی آن قدم بزنید و کشش هایی در مفاصل ران ها، قسمت پایین کمر ایجاد کنید.

استفاده از تردمیل جایگزین بسیار خوبی به جای راه رفتن یا دویدن بر روی زمین سفت یا آسفالت است، زیرا وجود ضربه گیرهای قوی که امروزه بر روی تردمیل ها تعبیه شده است، سبب می شود فشار کمتری به ستون فقرات و پاها وارد شود.به یاد داشته باشید در هنگام انجام دادن برنامه های ورزشی خود از عضلات مراقبت کرده و فاکتورهای سلامتی را رعایت کنید تا با ورزش کردن نادرست اثرات منفی بر روی عضلات نگذارید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :