کیفیت فریم تردمیل را در نظر بگیرید!

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 1 آذر 1395 در ساعت 11 : 17 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

زندگی ماشینی امروزی و اشتغال به مشاغل بسیار کم تحرک و گاهاٌ بی تحرک باعث شده چاقی در بین مردم شایع بشود؛ چاقی مشکل بزرگی برای سلامتی به شمار می آید و ریسک بیماری هایی همچون دیابت نوع 2 ، بیماری های قلبی- عروقی، سرطان سینه و بسیاری از بیماری های دیگر را بالا می برد.

برای مبارزه با این مشکل ورزش هوازی باید یکی از بخش های زندگی انسان شده و بیشتر مورد توجه قرار بگیرد؛ به همین دلیل دستگاه های هوازی باشگاهی و خانگی تولید شده اند و مورد استقبال عموم مردم قرار گرفتند؛ به طوری که تردمیل در بحث استفاده از دستگاه های ورزشی خانگی بیشترین آمار را متعلق به خود کرده است و 60 درصد مردم دنیا به استفاده از آن رو آورده اند.خرید تردمیل خانگی قدمی بلند به سوی تغییر سبک زندگی و دست یابی به سلامتی می باشد؛ هر پولی که برای ورزش هزینه بشود در مقایسه با مبالغی که بعدها به دلیل کم تحرکی مجبور می شویم صرف مخارج درمان و توانبخشی بکنیم، مقرون به صرفه است.

قبل از این که اقدام به خرید این دستگاه بکنید می بایست در مورد آن اطلاعاتی کسب بکنید و ویژگی های مختلف آن را بشناسید و مورد بررسی قرار بدهید؛ در این میان جنس و طراحی فریم تردمیل یک ویژگی قابل توجه محسوب می شود.فریم همان قسمت بیرونی دستگاه است که اجزای داخلی را در خود نگه داشته و این ویژگی بر دوام و قدرت دستگاه تاثیر مستقیم می گذارد؛ در نتیجه بهتر است بتوانید کیفیت فریم دستگاه مورد نظر را بررسی کنید.

چهار چوب و فریم دستگاه می تواند از استیل باشد؛ استیل بسیار محکم است؛ اما وزن زیادی دارد. فریم بعضی از تردمیل ها از فولاد می باشد؛ بی تردید فولاد قوی و با استحکام است و موجب می شود دستگاه وزن بیشتری را تحمل کند؛ اما به هر حال آلومینیوم وزن کمتری دارد؛ اغلب تردمیل های خانگی از آلومینیوم ساخته می شوند و این کمک می کند دستگاه راحت تر و روان تر کار کند. جنس فریم می تواند متفاوت باشد اما از نظر پی ریزی و طراحی یکسانند؛ زیرا بدنه دستگاه ضد زنگ است.

همانطور که گفتیم تردمیل های خانگی چون می بایست سبک باشند، معمولاٌ از جنس آلومینیوم هستند ؛ ولی در خط تولید تردمیل باشگاهی هم بهتر است از آلومینیوم استفاده بشود؛ این کار قیمت دستگاه را بالا می برد؛ زیرا تردمیل باشگاهی باید وزن بیشتری را متحمل بشود و آلومینیوم بیشتر و با کیفیت تری در ساخت دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد. خرید دستگاه با کیفیت و مدرن که بر اساس تکنولوژی روز دنیا ساخته شده است، ایده بسیار خوبی بوده و سرمایه گذاری مطمئن تری محسوب می شود و به سالن ورزشی رونق می بخشد.فریم تردمیل به دو شکل ساخته می شود؛ بعضی از تردمیل ها با جوشکاری سر هم شده اند و برخی دیگر با ساختار پیچ و مهره ای تولید شده اند.

تردمیل هایی که به وسیله پیچ و مهره سرهم شده اند بسیار با کیفیت و قوی هستند؛ ولی این بدان معنا نیست که تردمیل های جوشکاری شده کیفیت لازم را ندارند؛ در هر صورت تعمیر اجزایی که با پیچ و مهره به هم وصل شده اند امکان پذیر تر و راحت می باشد؛ اگر به ضمانت نامه توجه کنید، می توانید به دقت و کیفیت جوشکاری اجزای دستگاه پی ببرید. معمولاٌ فریم هایی که از جنس آلومینیوم می باشند و اجزای بدنه آن با پیچ و مهره به یکدیگر متصل شده اند و قیمت بیشتری دارند.

یک فرد معمولی نمی تواند به صورت تخصصی  را تشخیص بدهد؛ این کار به تجربه، مهارت و تخصص نیاز دارد. کسی که برای نخستین بار برای خرید تردمیل مراجعه می نماید، برای انتخاب مناسب باید به دو مورد دقت داشته باشد. 1- حداکثر وزن قابل تحمل برای دستگاه 2- ضمانت نامه تردمیل

زمانی که شرکت تولید کننده محصول خود را مدت طولانی ضمانت می کند، یعنی به کیفیت محصول خود مطمئن است. از سوی دیگر دستگاهی که وزن بالایی را تحمل می کند عموماٌ پرقدرت با کیفیت است.

بعضی از تردمیل های مدرن امروزی تا وزن بیشتر از 150 کیلوگرم را نیز متحمل می شوند. هنگام خرید تردمیلی انتخاب نمایید که 10 الی 20 کیلوگرم بیشتر از وزن شما یا سنگین ترین عضو خانواده که مایل است از دستگاه استفاده کند را تحمل نماید؛ چون در این صورت زمانی که بر روی دستگاه می دوید و پاهایتان ضربات شدیدی به سطح دستگاه وارد می کند؛ تردمیل آسیب نمی بیند.

تحمل وزن بالا به معنی استحکام بیشتر دستگاه است. فریم و اسکلت تردمیل چه از جنس فولاد، چه استیل و چه آلومینیوم 2 نوع طراحی دارد؛ فریم کانال جعبه ای که به زبان انگلیسی box channel frames گفته می شود و فریم کانال یا frame C channel؛ فریم های جعبه ای طراحی قدیمی تری دارند و استحکام آن ها بالاتر است؛ به همین سبب قیمت بیشتری نیز دارند؛ این فریم فشرده و متراکم تولید شده، در نتیجه روان تر کار می کند؛ ضمن این که ظرافت و جنبش آن نیز بیشتر می باشد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :