5 برنامه ی تمرین با تردمیل در خانه (قسمت چهارم)

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 25 آبان 1396 در ساعت 10 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

برنامه های ورزشی که در قسمت های قبلی معرفی شد بیشتر مناسب افرادی بود که آمادگی جسمانی دارند و مدتی است که ورزش میکنند اما ممکن است انجام این برنامه ها برای افرادی که تازه میخواهدن ورزش را شروع کنند سخت باشد بنابراین در این بخش به توضیح یک برنامه ی ورزشی میپردازیم که برای افراد مبتدی بسیار مناسب است و بعد از مدتی تمرین با این برنامه افراد به آمادگی جسمانی مطلوب برای تمرینات سخت تر و با شدت بیشتر میرسند.

ترکیب پیاده روی و دویدن راه خوبی است تا میزان ضربان قلب را افزایش دهد و دلیل این که برای تمرین از تردمیل استفاده میکنیم همین است، بازدهی بالا! بدن افراد مبتدی تحمل فشار زیاد را ندارد و ممکن است با تمرینات سنگین در ابتدای کار دچار آسیب دیدگی شوند در این صورت ممکن است هیچوقت دیگر دلتان نخواهد بدوید. جای نگرانی نیست تنها چیزی که افراد مبتدی به آن نیاز دارند تا بدن خود را آماده ی تمرینات سخت تر کنند برنامه ی مناسب برای شروع است. در هر رشته ی ورزشی تمرینات سبک باعث میشد تا بدن انعطاف و قدرت لازم را برای تمرینات سخت تر در مرحله ی بعد آماده کند در واقع بدن باید به این تمرینات عادت کند.

این برنامه ی ورزشی 40 دقیقه زمان میبرد و شما باید برای انجام آن یک دستگاه تردمیل در دسترس داشته باشید تا بتوانید به صورت دقیق آن را انجام دهید. بعد از این تمرین میتوانید برنامه های سنگین تر را آغاز کنید.

زمان

سرعت

شیب

5 دقیقه

4.5 کیلومتر

%1

5 دقیقه

5.5 کیلومتر

%1

2 دقیقه

8.5 کیلومتر

%1

4 دقیقه

5.5 کیلومتر

%1

2 دقیقه

8.5 کیلومتر

%1

4 دقیقه

5.5 کیلومتر

%1

2 دقیقه

9.5 کیلومتر

%1

4 دقیقه

5.5 کیلومتر

%1

2 دقیقه

10 کیلومتر

%1

5 دقیقه

5.5 کیلومتر

%1

5 دقیقه

4.5 کیلومتر

%1

در هنگام انجام این تمرین اگر احساس کردید که این تمرین بیش از حد سخت یا راحت است میتوانید سرعت را در مراحل مختلف کمی تغییر دهید، سعی کنید شیب را تغییر ندهید. شیب این تمرین باید بر روی %1 ثابت باشد زیرا این یک شیب مناسب برای تازه کاران است و شیب بیشتر ممکن است باعث شود تا ورزشکار دچار گرفتگی عضلات پا شود. سعی کنید سه روز در هفته به انجام این تمرین بپردازید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :